All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ high temperature resistance 304 angle bar ] match 258 Products.
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip SS Strip Width 10-1500mm
| Thickness Range: | 0.1mm - 10.0mm |
|---|---|
| Width Range: | 5mm - 2000mm |
| Shape: | Flat |
301 Grade Stainless Steel Strip & Band 0.3 - 2.0mm Thickness ASTM A240 Standard Cold Rolled
| Thickness Range: | 0.3 - 2.0mm |
|---|---|
| Standard: | ASTM A240 |
| Shape: | Flat |
ASTM A240 Grade 317L Stainless Steel Sheet with Cold Rolled Technique and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
China 302 Stainless Steel Sheet 0.1 - 3.0mm Cold Rolled Plate with 2B Finishing
| Thickness Range: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 444 Stainless Steel Sheet with Polished Surface in 1220*2440mm for Watertank
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
JIS G4305 Standard Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Sheet and Plate
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Stainless Steel Sheet with Polished Surface and 0.3-3.0mm Thickness from TISCO
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled 400 Series Stainless Steel Strip & Coil with Polished Surface in 1220*2440mm Size
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip Band 0.1 - 3.0mm Thickness for Industrial Applications
| Thickness Range: | 0.1mm - 3.0mm (Cold Rolled), 3.0mm - 10mm (Hot Rolled) |
|---|---|
| Width Range: | 5mm - 1500mm (Cold Rolled), 10mm - 2000mm (Hot Rolled) |
| Shape: | Flat |
Customized 20mm-1500mm Length Cold Rolled Polished Surface SS 316L Stainless Steel Strip Roll Coil
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

