All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ high temperature resistance 304 angle bar ] match 258 Products.
316L Stainless Steel Channel Bar with Bright Polish Surface and Hot Rolled Technique
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled 17-7PH Stainless Steel Round Bar / SS631 Stainless Steel Rod OD10 - 300mm
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
Bright Anneal SS303 Stainless Steel Round Bar Diameter 3 - 60.0mm UNS S30300
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 303 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Hot Rolled Stainless Steel Plate Grade 304 with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
304 Hairline Stainless Steel Plate 0.3 - 12.0mm ASTM AISI Standard SS Sheet
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Grade 201 Stainless Steel Bar 304 316L Cold Draw Bright ASTM JIS DIN EN
| Products: | Stainless Steel Hexagonal Bar |
|---|---|
| Grade: | 201 304 303 316L 410 420 430 440 |
| Length: | 3m ,4m ,6m Or Custom As Request |
Hot Rolled Cold Rolled 304 Stainless Steel Plate with 0.4 - 100mm Thickness Available in Stock
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Bao Steel 10mm 304 Stainless Steel Plate Hot Rolled S30408 SS Plate 2500mm Width
| Thickness: | 0.4mm-100mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm-2000mm |
| Length: | 1000mm-6000mm |
ASTM A240 304 Stainless Steel Plate Cold Rolled No. 4 Finished with PE Film
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Tisco Cold Rolled 2B Surface 304 Stainless Steel Plate with PVC Coating for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |

