All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ high temperature resistance 304 angle bar ] match 258 Products.
Hot Rolled 304 NO.1 Finished Stainless Steel Plate Cutting to Ring Circle SS Plate
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM AISI 304 Stainless Steel Plate Hot Rolled with Polished Surface and 1220*2440mm Size
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM A240 304 Stainless Steel Plate with No. 1 Surface Finish and 1500X3000mm Size
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled and Cold Rolled 304 Stainless Steel Sheet with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Rolled 304 Stainless Steel Sheet with 2B BA Finish DIN1.4301 for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Tisco 304 Grade Stainless Steel Plate with 2B Surface 1219*2438mm SS Plate
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
EN 10088 1.4404 / 316L / AISI316 Stainless Steel Bar / Stainless Steel 316L Round Rod in 6m Length
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507.etc |
Hot Rolled 304 Grade Mirror Polished Stainless Steel Plate SS Sheet
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Brushed 304 SS Sheet Hot Rolled Stainless Steel Plate with PVC Film in 1220*2440mm Size
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Non-Magnetic 304 Stainless Steel Plate Hot Rolled 0.6mm - 40.0mm for Industrial Applications
| Thickness Range: | 0.6mm - 40.0mm |
|---|---|
| Width Options: | 1000mm, 1219mm, 1250mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm |
| Length Options: | 1000mm - 6000mm |

