All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
UNS S30409 / 304H Stainless Steel Plate Thickness 3mm 4mm 5mm 6mm 8mm 10mm 12mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 304H / UNS S30409 |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |
Plate bending Stainless Steel Channels SS Plate Profile Height 200 - 800mm
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Cold Rolled Bright Surface Stainless Steel Roofing Sheet with Custom Sizes and Corrugated Metal Panel
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled No. 1 Finish Grade 430 Stainless Steel Plate 3.0 - 10.0mm SS Plate from TISCO
| Thickness: | 3.0 - 10.0mm |
|---|---|
| Standard Size: | 1500*6000mm |
| Surface Treatment: | Bright |
1800mm Width Grade 321 Stainless Steel Plate with 2.0 - 40.0mm Thickness SS Plate
| Width: | 1800mm |
|---|---|
| Thickness Range: | 2.0 - 40.0mm |
| Steel Grade: | 321 |
Custom Cutting 321 Stainless Steel Plate with EN 10204-3.1 Certificate and Thickness 3.0 - 80.0mm
| Model NO.: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
High Strength 321 Stainless Steel Plate 0.6 - 60.0mm SS Plate for Industrial Applications
| Model NO.: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Round Bar with Polished Surface and OD 6-630mm Bright Rod
| Model NO.: | 304 316L 310S 2205 321 904L 316ti 2507 C276 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Strip 304 316L 310S 2205 with Width 10-1800mm for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 316L 310S 2205 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface and Width 10-1800mm for Industrial Applications
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |

