All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
ASTM A240 321 Stainless Steel Plate 3.0 - 80.0mm TISCO POSCO Supplier
| Model NO.: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface and Width 10-1800mm SS Coil
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Polished Surface 1220*2440mm Stainless Steel Coil and Strip from TISCO BAOSTEEL POSCO
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Heat Resistant Stainless Steel Plate EN 1.4833 X12CrNi23-13 3.0-30.0mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 1.4833 |
ASTM A276 420 Stainless Steel Round Bar / 20Cr13 Stainless Steek Diameter 10 - 350mm Custom Cutting
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507.etc |
Black / Bright / Pickling Finshing Stainless Steel Round Bar 304 316L 310S 321 329 347
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
Duplex 2205 / S31803 / S32205 Stainless Steel Plate ASTM A240 / EN 10088
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 309S 310S 321 347 904L 2205 2507 254SMO |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
317L Stainless Steel Plate - UNS S31703 / 1.4438 SS Plates Width 1000mm 1250mm 1500mm 2000mm
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 317L |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Duplex 2205 Stainless Steel Plate 4mm 5mm 6mm 8mm 10mm 12mm 16mm 20mm SS Plate
| Products Name: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 / 1.4462 / UNS S32205 / UNS S31803 |
| Thickness: | 0.6-30.0mm |
Stainless Steel Perforated Sheet Wire Mesh 0.3 - 10.0mm Thickness Perforated Metal Sheet
| Products: | Stainless Steel Perforated Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 410S.etc |
| Hole Diameter: | 1.0 - 20.0mm |

