All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
Hot Rolled S30408 Stainless Steel Plate 1800mm ASTM A240 AISI 304
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM A240 AISI 304 Hot Rolled Stainless Steel Plate with Polished Surface 1220*2440mm SUS304 Plate
| Thickness: | Cold Rolled: 0.4mm-3mm, Hot Rolled: 3.0mm-100mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm, 1219mm, 1250mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm |
| Length: | 1000mm-6000mm |
Precision Stainless Steel Plate 0.1-30mm 304 316L 2205 Grades
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 304 304L 316L 310S 321 2205 2507 904L 254SMO.etc |
| Thickness: | 0.4 -80.0mm |
Cold Rolled Stainless Steel Roofing Sheet with Custom Sizes and Weather Resistant Corrugated Panel
| Material Grade: | 201 304 316L 430 |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.4mm - 2.0mm |
| Width: | Custom |
Cold Rolled Bright Surface Corrosion Resistant Stainless Steel 405 Plate and SS 405 Sheet
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Prime Quality 321 Stainless Steel Plate Hot Rolled with 1500mm Width and Corrosion Resistance
| Model NO.: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
EN 2.4660 Stainless Steel Plate Alloy UNS S31254 Stainless Steel Sheet 4ft*8ft 5ft*20ft
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 254SMO |
| Thickness: | 0.6-30.0mm |
416 Stainless Steel Rod –Cold Finished, Magnetic, Ideal for Valves & Shafts
| Products Name: | 416 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Heat Resistant Grade 321 Stainless Steel Plate ASTM A240 Alloy 321 Sheet
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Tisco 321 Stainless Steel Plate and Sheet with 1800mm 2000mm Width and 3.0 - 14.0mm Thickness
| Model NO.: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |

