All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
S32101 Duplex Stainless Steel Plate High Strength, Corrosion Resistant Sheet for Industrial Applications
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | S32101 |
| Thickness: | 1.0-80.0mm |
1.4162 S32101 Duplex Steel Plate Cost-Effective Alternative to 2205 Stainless Steel
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | S32101 |
| Thickness: | 1.0-80.0mm |
UNS S38815 Stainless Steel Plate from BAOSTEEL SS Plate for Boiler and Heat Exchanger
| Products: | Hairline Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | UNS S38815 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm |
Premium 445 Stainless Steel Plate Excellent Heat Resistance and Toughness for Industrial Use
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 445 |
| Thickness: | 0.3 - 5.0mm |
304 Grade Stainless Steel Water Ripple Sheet with 0.3 - 3.0mm Thickness and Polished Surface for Decorative Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
100*100mm 304 Stainless Steel Square Pipe Tube ERW Wleded in 6m Length Thickness 2mm 3mm 4mm
| Products: | Stainless Steel Sauqre Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
Heat Resistant Stainless Steel Plate UNS S30815 / 253MA / 1.4835 SS Plate from TISCO
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | UNS S30815 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
UNS S31603 Stainless Steel Plate 316L 1.4404 SUS316L 1500mm 1800mm 2000mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 316L |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
Cold Rolled 2B Surface 304 304L 304H Stainless Steel Plate and Sheet
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Stainless Steel Plate Grade 304 with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |

