All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 2b ba finish stainless steel circle ] match 128 Products.
304 Grade Decorative Stainless Steel Sheet with 0.3 - 1.5mm Thickness and Polished Surface for Wall Cladding
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled 316L Stainless Steel Checkered Plate Corrosion Resistance Checkered Plate for Chemical Industrial
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L.etc |
| Thickness: | 1.0 - 8.0mm |
Decorative Stainless Steel Sheet Embossed Water Ripple Sheet For Wall Cladding
| Products: | Water Ripple Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
EN 10088-2 1.4404 / 316L Stainless Steel Sheet and Plate SS Sheet 0.3 - 30.0mm SS Plate
| Products: | Stainless STeel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
AISI329 Stainless Steel Sheet & Plate Thickness 1.0 - 20.0mm SS Plate Sheet 2B Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
Cold Rolled SUS321 AISI 321 Stainless Steel Sheet with Bright Surface and Corrosion Resistance
| Model NO.: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled 310s Stainless Steel Plate 0.5-16.0mm 1500mm 1219mm 1000mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 310S / 1.4845 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
JIS G4305 Stainless Steel Sheet SUS444 0.4-10.0mm TISCO POSCO AISI444
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
0.6 - 80.0mm Thickness Cold Rolled Hot Rolled 2B NO.1 Finish 321 Stainless Steel Plate and Sheet
| Thickness Range: | 0.6 - 80.0mm |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Surface Finish: | 2B, NO.1, SATIN, 2D, BA, Etc. |
AISI304 AISI316L Stainless Steel Checkered Plate Anti-slip Stainless Steel Sheet
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L.etc |
| Thickness: | 1.0 - 8.0mm |

