All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
EN 1.4558 Nickel Alloy Plate Hot Rolled with Polished Surface Thickness 0.3 - 30mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
N08800 Nickel Alloy Plate with 600 MPa Annealed Tensile Strength 1000-2000mm Width Hot Rolled
| Width Range: | 1000-2000mm |
|---|---|
| Tensile Strength: | 600 MPa |
| Thickness Range: | 0.3mm-30mm |
3.0mm-30mm Thickness Hot Rolled Polished Inconel Nickel Alloy Plate Inconel 600 625 Plate
| Thickness Range: | 3.0mm-30mm |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Polished Surface Inconel 600 Nickel Alloy Plate 1500*6000mm in Stock
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled Hastelloy C276 Sheet and Nickel Alloy Plate with Polished Surface and Thickness 0.6 - 20.0mm
| Thickness Range: | 0.6 - 20.0mm |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM B333 Hastelloy B Alloy Steel Plate 0.5-10mm Hot Rolled Nickel Alloy Plate
| Thickness Range: | 0.5-10mm |
|---|---|
| Cold Rolled Thickness: | 0.3mm-3mm |
| Hot Rolled Thickness: | 3.0mm-30mm |
SA240 316Ti Stainless Steel Sheet Plate Cold Rolled 2B Finish Thickness 0.6mm - 3.0mm
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
AISI 309 Stainless Steel Sheet 309S 0.6-16.0mm 1500mm 1219mm 1000mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 309S/1.4833/S30908 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
ASTM A564 630 Stainless Steel Plate Annealed Precipitation Hardened 17-4 PH Steel For Marine Hardware Surgical Instruments
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 630 / 17-4ph |
| Thickness: | 1.0 - 6.0mm |
Hastelloy X / UNS N06002 / 2.4665 Round Bar Hot Rolled and Forged Bars Diameter 5 - 350mm
| Products: | Hastelloy X Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy X |
| Diameter: | 10 - 350mm |

