All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
Bright Polished 304 Stainless Steel Bar / EN 1.4301 Shaft Diameter 3 - 60.0mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Tisco 304L Stainless Steel Sheet 0.4 - 3.0mm Thickness Cold Rolled with 4FT*8FT Size in Stock
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
254SMO UNS S31254 Stainless Steel Plate with 0.5-50mm Thickness Cold Rolled and Polished Surface
| Model NO.: | 254SMO |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
301 Grade Stainless Steel Strip & Band 0.3 - 2.0mm Thickness ASTM A240 Standard Cold Rolled
| Thickness Range: | 0.3 - 2.0mm |
|---|---|
| Standard: | ASTM A240 |
| Shape: | Flat |
316Ti Stainless Steel Sheet 0.4 - 3.0mm SS Sheet Cold Rolled Technique from TISCO
| Material Grade: | 316Ti |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.4 - 3.0mm |
| Cold Rolled Thickness: | 0.3mm-3mm |
JIS G4305 Standard Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Sheet and Plate
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
UNS 31803 Stainless Steel Sheet & Plate with 0.6 - 80mm Thickness Cold Rolled and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Customized 20mm-1500mm Length Cold Rolled Polished Surface SS 316L Stainless Steel Strip Roll Coil
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Mirror Polished ASTM SS201 Stainless Steel Coil Strip with 6K 8K Finish
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Grade 201 J1 J3 Stainless Steel Strap and Strip with 1mm 2mm Thickness Using Cold Rolled Technique
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

