All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
316L Stainless Steel Flat Bar Hot Rolled with Polished Surface for Industrial Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
UNS S31609 Stainless Steel Plate 316H SS Plate 3.0 - 30.0mm Hot Rolled from TISCO
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 316H |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
CD4MCU Stainless Steel Round Bars Superior Durability Wear Resistance
| Products Name: | CD4MCU Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Stainless Steel Channel Bar / Bending Type C Channels In 6m Length
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
CD4MCU Duplex Stainless Steel Round Bar with Superior Durability Wear Resistance and Corrosion Resistant Properties
| Model NO.: | CD4MCU |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Stainless Steel H Section Grade 201 304 316L
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
SUS420J1 X20cr13 1.4021 AISI 420 Stainless Steel Round Bar Alloy Steel Bar
| Products: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Grade: | 410 420 431 440 |
| Diameter: | 10- 350mm |
Hot Rolled SUS304 Mirror Stainless Steel Plate with PVC Coating for Decoration and Kitchenware
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Drawn 304 316L 201 Stainless Steel Flat Bar with Width 10-600mm and Hailrline Finishing
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Heat Resistant 321 Stainless Steel Flat Bar with Polished Surface and Width 10-600mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

