All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
Hot Rolled and Cold Rolled 304 Stainless Steel Sheet with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Brushed 304 SS Sheet Hot Rolled Stainless Steel Plate with PVC Film in 1220*2440mm Size
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM A276 304 316L Stainless Steel Angle Bar Equal Angle / Stainless Steel U Channel Bars
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
201 Stainless Steel Angle Bar Channel Bar Flat Bar ASTM EN DIN GB JIS Standard SS Bars
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Stainless Steel U Channel Bar / U Shape Stainless Steel Channel Bar Grade 304 316L 310S
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Hot Rolled S30408 Stainless Steel Plate 1800mm ASTM A240 AISI 304
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 304 EN 10088 1.4301 6mm Stainless Steel Plate for Industrial Applications
| Thickness: | 6mm |
|---|---|
| Width: | 1000-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm |
Hot Rolled 304 Grade Mirror Polished Stainless Steel Plate SS Sheet
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Super Duplex Stainless Steel Angle Bar / Stainless Steel Channel Bar / Stainless Steel Flat Bar
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
AISI304L Stainless Steel Plate Hot Rolled & Cold Rolled SS Plate Sheet 4ft 5ft Width
| Products: | Hairline Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 201 304 304L 316L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm |

