All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ grade 304 stainless steel roofing sheet ] match 98 Products.
Cold Rolled 441 Stainless Steel Sheets 2D 2B Surface Thickness 0.5 - 3.0mm
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 409L 410S 416 420 430 436L 439 441 443 444 |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
Cold Rolled 2D Finishing 430 Stainless Steel Strips Precision SS Strip 0.05 - 0.5mm Thickness
| Products: | Stainless Steel Coil & Band |
|---|---|
| Thickness: | 0.05-3.0mm |
| Width: | Within 1000mm 1219mm |
EN 1.4113 / AISI434 Stainless Steel Sheet and Plate Thickness 0.4 - 30.0mm for Liquid Storage Equipment
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | AISI434 / 1.4113 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm |
Plate bending Stainless Steel Channels SS Plate Profile Height 200 - 800mm
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
ASTM JIS EN Standard 301 Stainless Steel Sheet Thickness 0.2 - 3.0mm Cold Rolled 2B Surface
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 301 |
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
AISI304 Stainless Steel Water Ripple Sheet 4FT*8FT Embossed Sheet with Polished Surface
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled ASTM A276 316L Stainless Steel Channel Bar U Channel Bar SS316L
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | U Channel |
| Technique: | Hot Rolled |
310S Austenitic Stainless Steel Plate Excellent Oxidation Resistance up to 1150°C
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 310S / 1.4845 / S31008 |
| Thickness: | 0.5-80.0mm |
Europe Standard 1.4404 / 316L / S31603 Stainless Steel Plate 0.6 - 80.0mm Thickness from TISCO
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 1.4404 / 316L / S31603 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Stainless Steel Strip Coil SA240 JIS G4305 SS Strip Stainless Steel Belt for Packing
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-8.0mm |
| Width: | Within 1500mm |

