All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 17 4ph alloy stainless steel round bar ] match 331 Products.
17-4PH Alloy Stainless Steel Round Bar Hot Rolled with Bright Surface for High Strength Applications
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM A276/276M-18 Grade 17-4PH / 630 Stainless Steel Round Bar Bright Polished Outside
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507.etc |
AMS 5643 17 -4PH SUS630 Stainless Steel Round Bar Hot Rolled Solid Solution Finishing OD 160mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
17-4PH SUS630 Stainless Steel Round Bar Hot Rolled with Bright Surface OD 6-300mm
| Model Number: | 17-4pH/SUS630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
High-Strength 17-7 PH Stainless Steel Round Bar – Precipitation Hardening for Aerospace & Spring Applications
| Products Name: | 17-7PH Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Bright Polished 17-4PH/630 Stainless Steel Bar with OD 6-300mm - Premium Stainless Steel Round Bar
| Model NO.: | 17-4PH/630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
ISO Standard X20Cr13 Alloy Stainless Steel Round Bar / 1.4021 Stainless Steel Bar
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
Nitronic 60 Alloy Stainless Steel Round Bar / Bright Polishing SS Bar H7 H9 H11 Tolerance Diameter 4 - 60mm
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316LMod 309S 310S 321 2205 2507.etc |
XM-19 Stainless Steel Round Bar 10 - 350mm SS Alloy 1.3964 / UNS S20910
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Alloy S41500 / 1.4418 / 0Cr13Ni5Mo / F6NM Alloy Stainless Steel Round Bar Hot Rolled ASTM A276
| Products Name: | 1.4418 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |

