All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
EN 1.4418 Hot Rolled Forged Alloy Round Bar with Bright Surface and Custom Length Cutting
| Model NO.: | 1.4418 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
Corrosion Resistant High Strength ASTM A955/A955M Stainless Steel Rebar Duplex SS Rebar
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Duplex S32304 Stainless Steel Rebar with Pickling Surface and Diameter 10-50mm for Concrete Structures
| Model NO.: | S32304 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM A955/A955M Standard Corrosion Resistant Stainless Steel Rebar with Pickling Surface Treatment
| Model NO.: | 304 316 2304 2205 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Duplex S32304 Stainless Steel Rebar for Bridge Structure in 6m 12m Length
| Model NO.: | 2304 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
AISI304 AISI316 Stainless Steel Rebar with Pickling Surface in Diameter 8mm 10mm 12mm 16mm 20mm
| Diameter Range: | φ4mm - φ40mm |
|---|---|
| Length: | 6.1m/pcs |
| Surface Treatment: | Pickling Finishing, Bright Finishing |
EN 1.4462 Grade Duplex Stainless Steel Rebar for Marine Mechanical Structure with Pickling Surface Treatment
| Model NO.: | 1.4462 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
316 Stainless Steel Rebar ASTM A955 with Pickling Surface for Bridge and Sea Platform
| Diameter Range: | φ4mm - φ40mm |
|---|---|
| Length: | 6.1m/pcs Or Cutting Any Length |
| Surface Treatment: | Pickling Finishing, Bright Finishing |
ASTM A955 Stainless Steel Rebar with Diameter 8-50mm for Corrosion Resistant Construction Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
High Hardness 17-4PH Stainless Steel Bar Hot Rolled with 6-300mm Diameter
| Model Number: | 17-4PH 17-7PH 15-5PH |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

