All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel channel bar ] match 320 Products.
50*50*5mm Hot Rolled Stainless Steel Angle Bar in 6m Length for Structural Applications
| Dimensions: | 50*50*5mm |
|---|---|
| Length: | 6m |
| Material Grade: | 201 304 316L 310S 321 2205 |
Hot Rolled Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm for Industrial Applications
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled Stainless Steel Flat Bar with Polished Surface and Width 10-600mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled Stainless Steel Flat Bar with Polished Surface and Width 10-600mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled Stainless Steel Flat Bar with Polished Surface and Width 10-600mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled Stainless Steel Flat Bar with Polished Surface and Width 10-600mm for Industrial Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
AISI 410MOD X10CrMoS13 1Cr13MoS Hot Rolled Stainless Steel Round Bar OD 130mm
| Surface Treatment: | Pickled Bright Polished Satin |
|---|---|
| Type Grades: | AISI 410MOD X10CrMoS13 1Cr13MoS |
| Dia: | 5.5~150mm |
Hot Rolled 304 316L Stainless Steel Channel Bar with Polished Surface and U Channel Design
| Model NO.: | 304 321 316L 310S 904L |
|---|---|
| Shape: | U Channel |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM 304 316 Hot Rolled Bright Surface Stainless Steel Angle Bar and Channel Bar
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
AISI 304 316 Hot Rolled Bright Surface Stainless Steel Angle Bar and Channel Bar for Structural Building
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |

