All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
TISCO 2205 Duplex Stainless Plate 1.4462 S31803 ASTM A240
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
Cold Rolled Incoloy 800 Nickel Alloy Plate with EN DIN Standard and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Nickel Alloy Plate Hastelloy C276 Sheet with 2.0mm 3.0mm Thickness and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
H9 Tolerance 304 3-50mm Bright Polished Stainless Bar
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 310S 321 2205 2507.etc |
Austenitic Nickel-Iron-Chromium Alloy Uns N08020 Alloy 20 Stainless Steel Bar / Nickel Alloy Bar
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Alloy 20 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
ASTM B333 High Strength Corrosion Resistant Hastelloy Nickel Alloy Plate
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
ASME Certified Inconel 625 Nickel Alloy Plate for Chemical Industry with Thickness 0.6 - 30.0mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
High-Temperature Resistant Inconel 617 Plate for Industrial Furnace & Aerospace Applications
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 617 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
ASTM B443 Inconel 625 Plate and Sheet Thickness 0.5 - 30.0mm Excellent Strength & Oxidation Resistance
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 625 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Inconel 718 Nickel-Chromium Superalloy Plate Solution Annealed & Ready for Machining
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |

