All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
China 302 Stainless Steel Sheet 0.1 - 3.0mm Cold Rolled Plate with 2B Finishing
| Thickness Range: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
BA Surface Finished ASTM 304 Cold Rolled Stainless Steel Strip Coil 0.2mm Thick
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
JIS 410 SS Grade Cold Rolled Stainless Steel Coil with 0.3-3mm Thickness and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
310S Stainless Steel Round Bar ASTM A276 Cold Rolled with OD 6-630mm
| Model Number: | 310S |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
ASTM A276 Cold Drawn Stainless Steel Bar Round Flat Hexagon Square
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 310S 321 2205 2507.etc |
2507 Stainless Steel Shaft Bar 304 Bright Polished Diameter 3 - 60.0mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
0.4 - 3.0mm Cold Rolled 304L Stainless Steel Sheet Grade 1.4306 SS Sheet for Industrial and Decorative Use
| Thickness Range: | 0.4 - 3.0mm |
|---|---|
| Material Grade: | 304L (1.4306) |
| Chromium Content: | 18-20% |
Cold Rolled 254SMO Stainless Steel Sheet with Polished Surface and 0.3 - 14.0mm Thickness in Stock
| Model NO.: | 254SMO |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Low Carbon 304L Stainless Steel Sheet with 2B Surface and 0.1 - 5.0mm Thickness Cold Rolled for Industrial Use
| Model Number: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
0.6mm Thickness 304L Stainless Steel Sheet with Polished Surface and 1220*2440mm Specification
| Thickness: | 0.6mm, 0.8mm, 1.0mm, 1.2mm, 1.5mm, 2.0mm, 3.0mm |
|---|---|
| Model NO.: | 304L |
| Shape: | Flat |

