All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
F316L Stainless Steel Round Bar Diameter 120-300mm Cold Rolled Bright Surface Rod
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled ASTM A572 Gr.50 Steel Angle Bar 30x30-200x200mm Equal Angle Iron for Structural Use
| Length: | 6m, 9m, 12m |
|---|---|
| Thickness: | 10mm |
| Size Range: | 20x20mm To 200x200mm |
440C Stainless Steel Flat Bar with Polished Surface and Width 10-600mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
630 Stainless Steel Flat Bar Hot Rolled with Width 10-600mm for Industrial Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
316L Stainless Steel Channel Bar U Shape Stainless Steel Channels in 6m Length
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
ANSI 316L Stainless Steel Round Bar with Grind Finish Surface and Corrosion Resistance in OD 6-630mm
| Model Number: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Drawn 316L Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and Diameter 4-300mm
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
304 Stainless Steel Bar ASTM A276 Hot Rolled Black Surface SS Bar Diameter 6 - 350mm
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
SA276 AISI430F Stainless Steel Round Bar / Bright Stainless Steel Shaft Cunstom Cutting Any Length
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
Custom Cutting 321 Stainless Steel Round Bar with Cold Rolled Technique and Bright Surface
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |

