All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
Urea Grade 316LMod Stainless Steel Bar Diameter 6 - 250mm Hot Rolled / Forged SS Bars
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316LMod 309S 310S 321 2205 2507.etc |
17-4PH Stainless Steel Round Bar Diameter 6 - 300mm Hot Rolled & Cold Drawn SS Bar
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316LMod 309S 310S 321 2205 2507.etc |
316L Stainless Steel Round Bar Bright Polished Cold Rolled SS Round Bar
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Large Diameter 200-400mm Cold Rolled Bright Surface 316L Stainless Steel Rod and Round Bar
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 316L Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-630mm
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled Forged 1.4418 Stainless Steel Bar for Marine and Hydro Power Applications
| Model NO.: | 1.4418 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Grade 321 Stainless Steel Round Bar Hot Rolled Forged with Black Surface
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Thickness 2mm-10mm Hot Rolled Polished Surface Stainless Steel Flat Bar SS Flat Bar
| Thickness: | 2mm, 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10mm |
|---|---|
| Width: | 10-600mm |
| Length: | 2m-6m Or Custom |
ASTM A276 316L Stainless Steel Round Bar Cold Rolled Black Bar Diameter 8-300mm in Stock
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Forged 316L Stainless Steel Round Bar with Diameter 140-300mm for Custom Cutting
| Material Grade: | 316L / 1.4404 / AISI316L |
|---|---|
| Diameter Range: | 8 - 300mm |
| Length: | 6m/pcs Or Custom |

