All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
Hot Rolled Stainless Steel H Beam with Pickling Surface Treatment and Custom Specifications
| Shape: | H Beam |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
0.25-3mm 430 Cold Rolled Stainless Steel Coil with 8K Polished Surface Finish
| Thickness Range: | 0.25-3mm |
|---|---|
| Width Range: | 5-1500mm |
| Shape: | Flat |
SUS BA 430 Cold Rolled Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and Width 10-1500mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Stainless Steel Coil with Polished Surface and Custom Width 3mm-2000mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Stainless Steel Strip & Coil with 0.1-3mm Thickness and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled 431 Stainless Steel Round Bar 431 Stainless Steel Shaft 431 Stainless Steel Rod
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507.etc |
Grade 304L Cold Rolled Stainless Steel Sheet with Polished Surface and 0.1 - 5.0mm Thickness in Stock
| Model Number: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
High Quality TISCO Cold Rolled Stainless Steel Coil & Strip with 2B BA HL Finishing 0.1 - 3.0mm Thickness
| Thickness Range: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Sheet with Polished Surface and 0.3-3.0mm Thickness from TISCO
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
SUS301 Cold Rolled Stainless Steel Strip with Deburred Edges JIS G 4313 Standard
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

