All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ heat resistant incoloy 800h round bar ] match 149 Products.
ASTM B409 Incoloy 800H Round Bar Precision-Machined Nickel Alloy Rod for Petrochemical & Power Sectors
| Model NO.: | 800H |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled & Cold Drawn Incoloy 800H Round Bar UNS N08810 Nickel Alloy Bright Bars
| Products: | Incoloy 800H Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800H |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Incoloy 800H Solid Round Bar Corrosion-Resistant Alloy Stock with Custom Lengths & Diameters
| Products: | Incoloy 800H Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800H |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Heat Resistant 310 Stainless Steel Bar 310S/310H Round Black Bright
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Premium Monel 400 Round Bar Heat-Resistant Wear-Resistant Nickel-Copper Alloy for Chemical Processing
| Model NO.: | Monel 400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Corrosion-Proof Heat-Resistant Machinable Monel K500 Round Bar Nickel Alloy for Chemical Processing
| Model NO.: | K500 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Corrosion Resistant Nickel Alloy Round Bar Hastelloy C276 Rod with 6mm - 350mm Diameter and Custom Cutting
| Diameter Range: | 6mm - 350mm |
|---|---|
| Length: | Custom Cutting Any Length |
| Surface Finish: | Black, Bright |
UNS N08810 Heat Resistant Stainless Steel Bar Alloy 800H Diameter 10 - 350mm Hot Rolled & Forged Bars
| Products: | Incoloy 800H Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800H |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Incoloy 800 / 800H / 800HT Round Bar Hot Rolled Black Surface Custom Cutting Any Length
| Products: | Incoloy 800H Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800H |
| Diameter: | 10 - 350mm |
High Quality Monel 400 Round Bar Corrosion Resistant, HighStrength for Marine/Industrial Applications, Precision Machined
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |

