All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ grade 304 316l 310s 2205 h shape beam ] match 162 Products.
EN DIN JIS GB ASTM Standard Stainless Steel Bar in 6m Length SS Channel Beam / Angle Bars
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Hot Rolled 6m 316L Stainless Steel Angle Bar Ss 316L Angle Bar ASTM A276
| Products: | Stainless Steel Angle Bar |
|---|---|
| Diameter: | 30*30-200-200 |
| Length: | 6m |
316L Stainless Steel Angle Bar / Channel Bar / Round Bar for Chemical Application SA276 SS Bar
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
316L Stainless Steel Channel Bar U Shape Stainless Steel Channels in 6m Length
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Hot Rolled SA276 Stainless Steel Bar / Channel Bar / Angle Bar / H Beam SS Bars
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Hot Rolled Pickled Stainless Steel Angle Bar 30*30-100*100mm ASTM Grade 201 304
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled 201 Stainless Steel Angle Bar Equal Stainless Steel Bar 30*30-100*100 ASTM GB DIN Standard
| Model NO.: | 201 |
|---|---|
| Shape: | Angle |
| Technique: | Hot Rolled |
Alloy 926 Stainless Steel Round Bar For Machinery and Construction Components
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
ASTM A276 Hot Rolled Bright Surface Stainless Steel Channel Bar U Channel Bar
| Model NO.: | 201 304 316L 310S 2205 |
|---|---|
| Shape: | U Channel |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Bright Surface Stainless Steel Angle Bar 30*30-100*100 SS Angle Bar
| Model NO.: | 201 304 316L 310S 2205 |
|---|---|
| Shape: | Angle |
| Technique: | Hot Rolled |

