All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ din incoloy 800 plate ] match 276 Products.
Precision-Cut Monel K500 Round Bar with Excellent Fatigue Resistance, High Tensile Strength, and Corrosion Resistance
| Model NO.: | K500 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hastelloy C276 / UNS N10276 Round Bar Custom Cutting Any Length Diameter 6 - 300mm
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 6 - 300mm |
GH4169 Nickel Alloy Round Bar High Temperature Resistant Alloy GH169 Hot Rolled
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | GH4169 |
| Diameter: | 6 - 300mm |
Hastelloy C276 Alloy Rod Custom Cutting ASTM B574 Forged Bar
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
Bright Polished 17-4PH Stainless Steel Round Bar / Stainless Steel Shaft AISI630 ASTM A276
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 17-4ph |
Monel K-500 Alloy Round Bar / Bright Bars Cutting Any Length ASTM B865 Alloy
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Monel K-500 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Cold Drawn Bright Alloy Bar Hastelloy C276 / UNS N10276 Diameter 4 - 50mm
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
Inconel 718 / UNS N07718 Nickel-Chromium Alloy Round Bar ASTM Standard for Chemical Engineering
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
Hastelloy C276 Round Bar Custom Cutting in Length UNS N10276 Alloy 276 With EN 10204-3.1 Certificate
| Products: | Nickel Alloy Round Bar |
|---|---|
| Grade: | C276 |
| Diameter: | 5-300mm |
Hastelloy C276 Round Bar Custom Cutting in Length UNS N10276 Alloy 276 With EN 10204-3.1 Certificate
| Products: | Nickel Alloy Round Bar |
|---|---|
| Grade: | C276 |
| Diameter: | 5-300mm |

