All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ dc01 dc04 steel coil ] match 20 Products.
Cold Rolled Steel Coil DC01 DC04 with Annealed Surface and 0.5-3mm Thickness for Industrial Applications
| Model NO.: | DC01 DC04 |
|---|---|
| Edge Type: | Slit Edge |
| Thickness Range: | 0.5-3mm |
DC01 DC04 SPCC Cold Rolled Steel Coil with 0.11-2.0mm Thickness and Slit Edge for Industrial Applications
| Model NO.: | DC01 DC04 SPCC |
|---|---|
| Edge Type: | Slit Edge |
| Width Range: | 10-2000mm |
DC01 DC04 Cold Rolled Steel Coil with Slit Edge and 0.11-2.0mm Thickness for Industrial Applications
| Model NO.: | DC01 DC04 |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge |
| Width: | 10-2000mm |
Cold Rolled Steel Coil Sheet Plate Dc01 CRC 1000mm
| Products: | Steel Plate |
|---|---|
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
| Width: | 1000mm 1219mm 1500mm |
JIS G3141 SPCC Cold Rolled Steel Coil 0.5-3mm Slit Edge for Industrial Panels and Roofing
| Model NO.: | SPCC |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge |
| Width: | 914-1500mm |
DC01 DC04 SPCC Cold Rolled Steel Coil with 0.11-3.0mm Thickness and Slit Edge for Various Applications
| Edge Type: | Slit Edge |
|---|---|
| Width Range: | 10-2000mm |
| Thickness Range: | 0.11-3.0mm |
ASTM A1008 SPCC DC01 ST12 Cold Rolled Steel Coil 0.3-3.0mm Slit Edge Corrosion Resistant
| Thickness Range: | 0.3-3.0mm |
|---|---|
| Width Range: | 10-2000mm |
| Normal Width: | 750mm, 914mm, 1000mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm |
DC04 Grade Cold Rolled Steel Coil with 0.11-2.0mm Thickness and Slit Edge for Precision Applications
| Model NO.: | DC04 |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge |
| Specification: | Width 10-2000mm |
Slit Edge Cold Rolled Steel Coil and Sheet with Width 10-2000mm and Thickness 0.11-3.0mm
| Standard: | AISI,ASTM,DIN,GB,JIS,BIS,EN |
|---|---|
| Material: | SPCC,SPCD,SPCE,ST12-15,DC01-06,Q195A-Q235A,Q195,Q235AF |
| Thickness: | 0.11-3.0mm |
Custom Cut Cold Rolled Steel Coil and Sheet with Slit Edge, Width 10-2000mm, Thickness 0.11-3.0mm
| Edge Type: | Slit Edge |
|---|---|
| Width Range: | 10-2000mm |
| Thickness Range: | 0.11-3.0mm |

