All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
SUS304 Stainless Steel Checkered Plate Hot Rolled and Polished for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
SUS304 Hot Rolled Stainless Steel Checker Plate Anti-Slip Chequered Plate for Industrial Flooring
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
BA Mirror Finished Cold Rolled Stainless Steel Disc and Circle with Customized Diameter
| Material Grade: | 200Series |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
2B NO.1 HL 8K Surface Stainless Steel Plate 904L / DIN 1.4539 SS Plate / SS Sheet
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 309S 310S 321 347 904L 2205 2507 254SMO |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Hot Rolled 304 EN 10088 1.4301 6mm Stainless Steel Plate for Industrial Applications
| Thickness: | 6mm |
|---|---|
| Width: | 1000-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm |
Hot Rolled Pickling Finishing 416 Stainless Steel Round Bar / SS Rod / Stainless Steel Bars
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
Grade 304 316L Cold Rolled Bright Surface Stainless Steel Gutter for Water Drainage
| Material Grade: | 201 304 316L |
|---|---|
| Thickness: | 0.8 - 6.0mm |
| Length: | 2m 3m 6m Or Custom |
304 316L Stainless Steel Roof Gutter with Cold Rolled Technique and Bright Surface for Building Materials
| Material Grade: | 201 304 316L |
|---|---|
| Thickness: | 0.8 - 6.0mm |
| Length: | 2m 3m 6m Or Custom |
201 304 Grade Stainless Steel Press Plate with Water Ripple Pattern and Polished Surface for Decorative Applications
| Model NO.: | 201 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip Coil with 0.25 - 3mm Thickness
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

