All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
201 Grade Cold Rolled Stainless Steel Circle with BA Surface for Kitchen Utensils
| Model NO.: | 201 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
AISI316 / 316L Stainless Steel Strips / 316L SS Coil / 316L Stainless Steel Band 0.1 - 3.0mm Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
EN 10088 Alloy 1.4021 / X20Cr13 Stainless Steel Round Bar Diameter 4 - 350mm Solid Solution
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
304L Stainless Steel Plate Low Carbon Austenitic Grade for Superior Weldability and Corrosion Resistance
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 304L |
| Thickness: | 1.5-50.0mm |
Cold Rolled Stainless Steel 304 Gutter with Bright Surface and Custom Cutting Options
| Shape: | C Channel |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
6000mm Length 304 316 Stainless Steel Cold Rolled Metal Gutter for Durable Drainage
| Material Grade: | 201 304 316L |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.8 - 6.0mm |
| Standard Length: | 2m 3m 6m |
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip Width 10-1800mm for Banding and Industrial Use
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface in Grade 316L and Width 10-1800mm
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and Width 10-1800mm for Industrial Applications
| Model NO.: | 201 304 410 430 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Coil Strip with Width 10-1800mm
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |

