All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
200 300 Series Cold Rolled Stainless Steel Coil with Polished Surface 0.5mm-3mm Strip Coil
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
JIS G4303 SUS304 Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface and 2mm Thickness SS Coil
| Thickness: | 0.1mm-3mm (Cold Rolled), 3.0mm-10mm (Hot Rolled) |
|---|---|
| Width: | 5-1500mm (Cold Rolled), 10-2000mm (Hot Rolled) |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled SS 304L Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and 0.1 - 10.0mm Thickness
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip SS Strip Width 10-1500mm
| Thickness Range: | 0.1mm - 10.0mm |
|---|---|
| Width Range: | 5mm - 2000mm |
| Shape: | Flat |
SUS BA 430 Cold Rolled Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and Width 10-1500mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
201 Grade Stainless Steel Circle Cold Rolled with BA Surface for Kitchen Utensils
| Model NO.: | 201 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
201 Grade Stainless Steel Circle Cold Rolled with BA Surface for Kitchenware and Construction
| Material Grade: | 200Series |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
201 Grade Cold Rolled BA Surface Stainless Steel Circle for Kitchen Appliances
| Model NO.: | 201 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
ASTM A276 310S 347 Stainless Steel Round Bar Diameter 5 - 350mm Custon Cutting
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Hot Rolled UREA Class 316L Modified Stainless Steel Round Bar Hot Rolled 1.4435 Stainless Steel
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316LMod 309S 310S 321 2205 2507.etc |

