All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
AISI321 Stainless Steel Plate Sheet Thickness 0.8 - 60.0mm in 1219mm 1500mm Width SS Plate
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS S32100 / 321 |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |
Hot Rolled 304 NO.1 Finished Stainless Steel Plate Cutting to Ring Circle SS Plate
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Stainless Steel Plate Grade 304 with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
304 Hairline Stainless Steel Plate 0.3 - 12.0mm ASTM AISI Standard SS Sheet
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Rolled 2B Surface 304 304L 304H Stainless Steel Plate and Sheet
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 304 EN 10088 1.4301 6mm Stainless Steel Plate for Industrial Applications
| Thickness: | 6mm |
|---|---|
| Width: | 1000-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm |
304H High Carbon Stainless Steel Plate with 2B and NO.1 Finish Hot Rolled for Durability
| Model NO.: | 304H |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Corrosion Resistant Cold Rolled 316L Stainless Steel Rod with Bright Surface
| Model Number: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
321 Stainless Steel Rod Cold Rolled Bright Surface Bar with OD 6-630mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
EN 1.4542 Stainless Steel Bar Rod EN 10088-3 Black SS Diameter 4 - 350mm Polishing
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |

