All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Automotive Use JIS G3113 SAPH400 Cold Rolled Steel Coil with Slit Edge and Stock Available
| Model NO.: | SAPH400 |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge |
| Specification: | Width 10-2000mm |
SPCC Grade Cold Rolled Steel Coil with Slit Edge and 0.11-2.0mm Thickness for Industrial Applications
| Model NO.: | SPCC |
|---|---|
| Edge Type: | Slit Edge |
| Width Range: | 10-2000mm |
DC01 DC04 SPCC Cold Rolled Steel Coil with 0.11-2.0mm Thickness and Slit Edge for Industrial Applications
| Model NO.: | DC01 DC04 SPCC |
|---|---|
| Edge Type: | Slit Edge |
| Width Range: | 10-2000mm |
SPCC Cold Rolled Steel Strip with 0.3 - 3.0mm Thickness and 20 - 600mm Width for Industrial Applications
| Model NO.: | SPCC |
|---|---|
| Edge Type: | Slit Edge |
| Thickness Range: | 0.3 - 3.0mm |
JIS G3141 SPCC Cold Rolled Steel Coil CRC with 0.12-4mm Thickness and Slit Edge
| Model NO.: | SPCC |
|---|---|
| Edge Type: | Slit Edge |
| Width Range: | 10-2000mm |
1.5mm Thickness DC01 Grade Cold Rolled Steel Strip with Slit Edge for Industrial Applications
| Thickness: | 1.5mm |
|---|---|
| Width Range: | 10-2000mm |
| Material Grade: | DC01 |
DC01 DC04 Cold Rolled Steel Coil with Slit Edge and 0.11-2.0mm Thickness for Industrial Applications
| Model NO.: | DC01 DC04 |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge |
| Width: | 10-2000mm |
0.6mm Thickness SPCC Cold Rolled Steel Sheet in Coil with Slit Edge for Industrial Applications
| Model NO.: | SPCC |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge |
| Width: | 10-2000mm |
SPCC Cold Rolled Steel Coil 0.3-3mm Thickness Slit Edge Corrosion Resistant for Industrial Applications
| Model NO.: | SPCC |
|---|---|
| Edge Type: | Slit Edge |
| Width Range: | 10-2000mm |
0.5-3mm Thick 1200-1250mm Wide SGCC DX51D Galvanized Coil Sheet GI Metal Coil for Cold Rolled Applications
| Thickness Range: | 0.5-3mm |
|---|---|
| Width Range: | 1200-1250mm |
| Steel Grade: | DX51D+Z~DX56D+Z,DC51D,Q195,Q235,Q235A,ST02Z,CS-B |

