All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
65mn Spring Steel Strip Coil with 0.01-3mm Thickness Slit Edge for Boiler Plate Applications
| Thickness Range: | 0.01-3mm |
|---|---|
| Carbon Content: | 0.62-0.70% |
| Silicon Content: | 0.17-0.37% |
JIS G3113 SAPH400 Cold Rolled Steel Coil with Slit Edge and Width 10-2000mm for Automotive Structural Steel
| Model Number: | SAPH400 |
|---|---|
| Edge Type: | Slit Edge |
| Width Range: | 10-2000mm |
JIS G3113 SAPH400 Cold Rolled Steel Coil Slit Edge for Automotive Structural Steel Applications
| Model NO.: | SAPH400 |
|---|---|
| Edge Type: | Slit Edge |
| Width Range: | 10-2000mm |
DC01 ST12 Cold Rolled Steel Coil with 0.11-2.0mm Thickness and Slit Edge for Industrial Applications
| Model NO.: | DC01 ST12 |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge |
| Width: | 10-2000mm |
SAPH400 JIS G3113 Automotive Steel Strip Coil with 10-2000mm Width for Structural Applications
| Model NO.: | Saph440 |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge |
| Width: | 10-2000mm |
JIS G3113 SAPH400 Cold Rolled Steel Coil with Slit Edge and Width 10-2000mm for Automotive Structural Steel
| Model NO.: | SAPH370 |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge |
| Width: | 10-2000mm |
ASTM A1008 SPCC DC01 ST12 Cold Rolled Steel Coil 0.3-3.0mm Slit Edge Corrosion Resistant
| Thickness Range: | 0.3-3.0mm |
|---|---|
| Width Range: | 10-2000mm |
| Normal Width: | 750mm, 914mm, 1000mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm |
JIS G3113 SAPH400 Automotive Structural Steel Coil with Slit Edge and Width 10-2000mm
| Model NO.: | SAPH400 |
|---|---|
| Edge Type: | Slit Edge |
| Width Range: | 10-2000mm |
JIS G 3141 SPCD Cold Rolled Steel Coil with 10-914mm Width and Slit Edge for Industrial Applications
| Model NO.: | SPCD |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge |
| Width Range: | 10-2000mm |
DC04 Grade Cold Rolled Steel Coil with 0.11-2.0mm Thickness and Slit Edge for Precision Applications
| Model NO.: | DC04 |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge |
| Specification: | Width 10-2000mm |

