Όλα τα Προϊόντα
-
Λουρίδα ανοξείδωτου
-
Φύλλο ανοξείδωτου
-
Πιάτο ανοξείδωτου
-
σωλήνας ανοξείδωτου
-
Φραγμός ανοξείδωτου
-
Γαλβανισμένη σπείρα χάλυβα
-
Πιάτο χάλυβα
-
χάλυβας γύρω από το φραγμό
-
κράμα νικελίου
-
Χωρίς συγκόλληση σωλήνας χάλυβα
-
Ακτίνα ανοξείδωτου
-
Φύλλο πιάτων χαλκού
-
Χαλκός γύρω από το φραγμό
-
Στρογγυλή μπάρα από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Μπάρα καναλιού από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Ράβδος γωνίας από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Τρίχωμα περιτυλίγματος από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Επίπεδη μπάρα από ανοξείδωτο ατσάλι
-
Κύκλος από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Τοποθέτηση σωλήνων
-
Φύλλο από ανοξείδωτο χάλυβα Water Ripple
-
Σύνθεση νικελίου και υπερσύνθεση
-
Πηνίο από χάλυβα ψυχρής έλασης
-
Χαλκός
-
Προϊόντα από κράματα βάσης νικελίου
-
Άλλοι
-
Raian IonescuΥλική ποιότητα πολύ υψηλή. πρέπει να συνεργαστούμε περισσότερο από 10 έτη. Ανταλλάσσουν τα είδη μερών υλικού χάλυβα. Όλο το υλικό ποιοτικό αγαθό. Αυτοί δασμός για όλη την υλική ποιότητα. Πλανίζουμε συνεχιζόμαστε συνεργαζόμαστε με τους στο μέλλον
Σφραγίδα από ανοξείδωτο χάλυβα SS321 1.4541
Λεπτομέρειες
| Μοντέλο ΑΡΙΘ. | 321 | Σχήμα | Επίπεδα |
|---|---|---|---|
| Τεχνική | ψυχρής έλασης | Επεξεργασία Επιφανειών | Ευφυής |
| Προσδιορισμός | 1220*2440, 1500*3000, 1500*6000, 2000*6000mm | Πάχος | 0,6 έως 80 mm |
| Πλάτος | 1219mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm | Μήκος | 2μ, 2,44μ, 3μ, 6μ |
| Φινίρισμα | SATIN, 2B, 2D, BA NO (8), CR, HR, No.1, 1D, No.4, BA, 8K, hairline, brush, mirror | Περιεκτικότητα σε άνθρακα | 0,08% κ.β. |
| περιεκτικότητα σε χρώμιο | 17,0-19,0% κ.β. | Περιεχόμενο νικελίου | 9,0-12,0% κ.β. |
| Ισχύς απόδοσης | 30 ksi min | Αντοχή εφελκυσμού | 75 ksi min |
| Επιμήκυνση | 40% ελάχ | ||
| Επισημαίνω | Φύλλο ψυχρής έλασης από ανοξείδωτο χάλυβα,Πλάκα από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 321,1 |
||
Περιγραφή προϊόντων
Αίση 321 φύλλα και πλάκες από ανοξείδωτο χάλυβα
Τύπος προϊόντος: 321 φύλλα από ανοξείδωτο χάλυβα, 321 πλάκες από ανοξείδωτο χάλυβα
Προδιαγραφές προϊόντος
| Προδιαγραφές | ΑΣTM A240 / ASME SA240 |
|---|---|
| Μέγεθος | Κρύο έλαση: 1219 × 2438 mm Καυτό έλασμα: 500 × 6000 mm, 1800 × 6000 mm, 2000 × 6000 mm |
| Δάχος | 0.6 έως 80 mm |
| Διάμετρο | 1219mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm |
| Διάρκεια | 2m, 2,44m, 3m, 6m ή όπως απαιτείται |
| Τελείωσε. | Η μέθοδος αυτή εφαρμόζεται σε όλα τα είδη υλικών που χρησιμοποιούνται για την κατασκευή υλικών.4, BA, 8K, τρίχωμα, βούρτσα, καθρέφτης, κλπ. |
Διαθέσιμες μορφές και σχήματα
Πλάκες, φύλλα, κυλίνδρους, φύλλα, ταινίες, ταινίες, επίπεδα, πλακέτα, φύλλα απλού τύπου, φύλλα κυλίνδρων, πλάκες κυλίνδρων, πλακέτα, πλακέτα, φύλλα κυλίνδρων, κυλίνδροι, κενά (κύκλοι), κούρεμα, αναψυγμένα, μαλακά αναψυγμένα, αποφλοιωμένα,Πλάκα πεδίου κυκλοφορίαςΠλάκα τσέκα
Πρόσθετες υπηρεσίες
Κόψιμο με λέιζερ, κάμψη, συγκόλληση, γυαλισμός
Εναλλακτικές εμπορικές ονομασίες
Ειδικότερα, οι εν λόγω ουσίες πρέπει να χρησιμοποιούνται για την παρασκευή υλικών που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που δεν περιέχουν ουσία.4541, UNS S32100, AISI 321, SAE 321 φύλλο
Άλλες διαθέσιμες κατηγορίες
201, 202, 304, 304L, 304H, 309S, 310S, 310H, 310Si2, 316L, 316Ti, 316LN, 317L, 321, 347, 409L, 410, 410S, 416, 420, 430, 431, 436L, 439, 441, 443, 444, S31803, S32750, 904L, S30815, S31254, C276, C4, 600, 625, κλπ.
Επισκόπηση της κλάσης 321 / 321H από ανοξείδωτο χάλυβα
Ο ανοξείδωτος χάλυβας 321 είναι μια σταθεροποιημένη ποιότητα τιτανίου που έχει σχεδιαστεί για υπηρεσία στην περιοχή θερμοκρασίας 1000-1600 ° F.Για τη βέλτιστη αντοχή στην διασωματική διάβρωση και την διάβρωση από διάβρωση υπό πίεση με πολυθυονικό οξύ, συνιστάται σταθεροποιητική επεξεργασία σε θερμοκρασία 1550-1650 °F με ψύξη αέρα για θερμοκρασίες λειτουργίας έως 1600 °F.
Η ποιότητα αυτή συγκολλείται εύκολα χρησιμοποιώντας όλες τις κοινές μεθόδους, συμπεριλαμβανομένης της συγκόλλησης με βυθισμένο τόξο.Με βαθμό μηχανικής ικανότητας 45% σε σχέση με το AISI B1112, το ανοξείδωτο 321 προσφέρει παρόμοια επεξεργασιμότητα με το ανοξείδωτο 304.
Διαθέσιμες μορφές προϊόντων
Σκόρπι, πλάκα, τροχιά, λωρίδα, σύρμα, σωλήνας, σωλήνας, ράβδος, προφίλ, στρογγυλό, επίπεδο, τετράγωνο, εξαγωνικό
Προδιαγραφές & Πιστοποιήσεις
- Αρμόδια για την κατασκευή των ειδών που αναφέρονται στο σημείο 1 στοιχείο α)
- ΒΔΕ EN 10028-7, ΒΔΕ EN 10088-2 και ΒΔΕ EN 10088-4
- EN 10088/2, EN 10088/4 με σήμανση CE
- Πιστοποίηση NACE MR 0175/ISO 15156
Τυπικές εφαρμογές
- Συλλέκτες κινητήρων έμβολο αεροσκαφών
- Συναρμολογητές επεκτάσεων
- Παραγωγή πυροβόλων όπλων
- Θερμικά οξειδωτικά
- Εξοπλισμός διυλιστηρίου
- Εξοπλισμός χημικών διεργασιών υψηλής θερμοκρασίας
Χημική σύνθεση
| Στοιχείο | 321 Ατσάλι ατσάλι |
|---|---|
| Καρβόνιο | 0.08 |
| Χρωμικό | 17.0-19.0 |
| Νικέλιο | 9.0-12.0 |
| Μαγγάνιο | 2.00 |
| Σιλικόνη | 0.75 |
| Αζώτο | 0.10 |
| Φωσφόρος | 0.045 |
| Θείο | 0.030 |
| Τιτάνιο | 5 ((C+N) min / 0,70 μέγιστο |
Μηχανικές ιδιότητες
| Ιδιοκτησία | 321 Ατσάλι ατσάλι |
|---|---|
| Δυνατότητα απόδοσης, min. (ksi) | 30 |
| Δυνατότητα τράβηξης, min. (ksi) | 75 |
| Επεκτάσεις, min. (%) | 40 |
| Σκληρότητα, μέγιστη (Rb) | 95 |
Σύγκριση προδιαγραφών κλάσης
| Αξία | Αριθμός UNS | Παλιά Βρετανία | Euronorm | Σουηδικά Ες Ες | Ιαπωνικά JIS |
|---|---|---|---|---|---|
| 321 | S32100 | 321S31 | 1.4541 | 2337 | SUS 321 |
| 321H | S32109 | 321S51 | 1.4878 | - | SUS 321H |
| 347 | S34700 | 347S31 | 1.4550 | 2338 | SUS 347 |
Εναλλακτικές επιλογές βαθμού
| Αξία | Κριτήρια επιλογής |
|---|---|
| 304L | Όταν απαιτείται αντοχή στη διασωματική διάβρωση χωρίς ανάγκες αντοχής σε υψηλές θερμοκρασίες |
| 3CR12 | Κατάλληλο για ήπια περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας έως περίπου 600°C |
| 304H | Κατάλληλο για περιβάλλοντα με ήπιες υψηλές θερμοκρασίες έως περίπου 800°C |
| 310 | Συνιστάται για λειτουργικά περιβάλλοντα έως περίπου 1100 °C |
| S30815 (253MA) | Ιδανικό για περιβάλλον λειτουργίας έως περίπου 1150°C |
Συνιστώμενα προϊόντα

