All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel channel bar ] match 320 Products.
Grade 304 6m Length ISO 9001 Stainless Steel U Channel Bar with Bright Surface
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Pickling Finish 304 Stainless Steel Angle Bar 30*30-100*100 for Construction BV SGS
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
201 Pickled Unequal Stainless Steel Angle Bar ASTM A479 for Industrial Applications
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Grade 201 304 316L 310S 2205 ASTM A276 Stainless Steel Channel Width 50-200mm SS Channel
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Pickling Finishing 304 Stainless Steel Angle Bar with 30*30-100*100 Size and SS Angle Bar
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
317L Stainless Steel Coil UNS S31703 Stainless Steel Thickness 0.1 - 16.0mm Hot Rolled & Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.1 - 16.0mm |
316L 201 304 Stainless Steel Round Bar S4-S70 SS 304 Hex Bar
| Products: | Stainless Steel Hexagonal Bar |
|---|---|
| Grade: | 201 304 303 316L 410 420 430 440 |
| Length: | 3m ,4m ,6m Or Custom As Request |
201 304 310S 316L Stainless Steel Bright Bar Cold Drawn Stainless Steel Bars in 4m 6m Length
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 304 316L 309S 310S 321 904L 2205 2507 |
Hot Rolled Stainless Steel H Section Grade 201 304 316L
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
Hot Rolled 304 Stainless Steel Channels SA276 304 SS Channels 4# - 20# Channels
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |

