All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
Hot Rolled Polished Surface Stainless Steel Flat Bar with Width 10-600mm for Industrial Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Stainless Steel Round Bar with Polished Surface and OD 6-630mm Bright Rod
| Model NO.: | 304 316L 310S 2205 321 904L 316ti 2507 C276 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled AISI 420 Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 420 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM A240 AISI 304 Hot Rolled Stainless Steel Plate with Polished Surface 1220*2440mm SUS304 Plate
| Thickness: | Cold Rolled: 0.4mm-3mm, Hot Rolled: 3.0mm-100mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm, 1219mm, 1250mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm |
| Length: | 1000mm-6000mm |
Hot Rolled Stainless Steel H Beam with Pickling Surface Treatment and Custom Specifications
| Shape: | H Beam |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
304 Stainless Steel U Channel Bar Hot Rolled 30*30-100*100mm in Stock
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Heat Resistant 310S Stainless Steel Channel Bar 50*25mm Hot Rolled U Channel Bar
| Model NO.: | 310S |
|---|---|
| Shape: | U Channel |
| Technique: | Hot Rolled |
310S Stainless Steel U Channel Bar Hot Rolled with Bright Surface Finish
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
300 Series Stainless Steel U Channel Bar Hot Rolled with Bright Surface for Industrial Applications
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
UNS S17400 / AISI630 Stainless Steel bar 17-4ph Hot Rolled Stainless Steel Round Shaft
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316LMod 309S 310S 321 2205 2507.etc |

