All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled uns n08810 round bar ] match 23 Products.
Incoloy 800H Round Bar High Temperature Resistant Nickel-Iron-Chromium Alloy for Industrial Applications
| Products: | Incoloy 800H Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800H |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Hastelloy C276 Round Bar Custom Cutting Alloy C276 Bar OD10 - 350mm Corrosion Resistant
| Model NO.: | C276 |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Shape: | Bar |
Corrosion Resistant Nickel Alloy Round Bar Hastelloy C276 Rod with 6mm - 350mm Diameter and Custom Cutting
| Diameter Range: | 6mm - 350mm |
|---|---|
| Length: | Custom Cutting Any Length |
| Surface Finish: | Black, Bright |
nickel plate alloy inconel 600 601 625 X-750 718 825 Monel 500 K500 400 C276 C22 round bar/rod inconel 718
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Nickel Alloy |
| Thickness: | 0.4 - 80mm |
0.3-30.0mm Hot Rolled Cold Rolled Inconel 718 Plate
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Thickness: | 0.6 - 30.0mm |
Hastelloy C276 Round Bar 6-100mm Diameter EN 2.4819 Alloy Rod
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | C276 |
| Diameter: | 6 - 350mm |
UNS N08810 Nickel Alloy Plate Sheet Alloy 800H / 800HT
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N08810 |
| Thickness: | 1.0 - 20.0mm |
Monel 400 Alloy Bar with Cold-Drawing Technique and Bright Surface Treatment in OD 6-300mm
| Model NO.: | Monel 400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
Inconel 825 Plate Nickel Alloy Steel Plate with Cold-Drawing Technique ASTM B424 Corrosion Resistant
| Model NO.: | Inconel 825 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
UNS N08810 Nickel Alloy Plate Inconel 800H 0.3-30.0mm 1000mm 1219mm 1500mm
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800H |
| Thickness: | 0.6 - 30.0mm |

