All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
Cold Rolled 301 Stainless Steel Strip with Bright Surface and Width 10-2000mm SS Coil
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 10 - 1219mm |
| Surface Treatment: | 2B, Bright, Hairline |
321 Cold Rolled Stainless Steel Bar Hot Rolled Bright Round
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Cold Rolled 316L Stainless Steel Strip With 2B BA Bright Polishing Stainless Steel Coils
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | Within 1219mm |
TISCO Stainless Steel Strip Roll Cold Rolled AISI 444 0.4-3.0mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
TISCO 430 Stainless Steel Strips / SS Roll 0.4mm X 4mm Width SS Belt
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.01 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
JIS 410 SS Grade Cold Rolled Stainless Steel Coil with 0.3-3mm Thickness and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Precision Cold Rolled 2205 Stainless Steel Strip ASTM A240 Certified
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Cold Drawn Precision Stainless Steel Strips 17-4PH / AISI630 Stainless Steel Roll And Band
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
1mm Thickness Cold Rolled 301 Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
SS440c Cold Rolled Stainless Steel Coil Strip with 1mm Thickness and HL Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

