All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
S355JR Black Surface Square Steel Pipe 30*30-300*300 Hollow Welded Steel Pipe
| Section Shape: | Square |
|---|---|
| Size Range: | 15*15-600*600mm |
| Thickness Range: | 1.0-30mm |
EN10210 EN10219 AS1163 Square Steel Pipe with Black Surface Treatment and 30*30-300*300 Hollow Section
| Model NO.: | EN10210 EN10219 AS1163 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Black |
| Section Shape: | Square |
ASTM A500 S275JR Square Steel Pipe with Black Surface Treatment for Structural Applications
| Model NO.: | ASTM A500 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Black |
| Section Shape: | Square |
ASTM A500 Square Steel Pipe 400*400*12mm S355JR Hollow Black Iron Pipe for Structural Use
| Model NO.: | ASTM A500 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Black |
| Section Shape: | Square |
ASTM A500 Black Surface Square Hollow Section Steel Pipe with S355JR Grade for Structural Use
| Model Number: | ASTM A500 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Black |
| Section Shape: | Square |
S355JR S355J0 S355J2 Square Steel Pipe and Square Tube with Black Surface in 30*30-300*300 Sizes
| Model NO.: | S355JR S355J0 S355J2 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Black |
| Section Shape: | Square |
S275JR Black Surface Square Steel Pipe Welded Hollow 30*30-300*300
| Model NO.: | S275JR |
|---|---|
| Surface Treatment: | Black |
| Section Shape: | Square |
ASTM A-500 Steel Square Tube 100 X 50 X T3.0mm with Black Surface Treatment for Construction and Machinery
| Model Number: | A-500 |
|---|---|
| Section Shape: | Square |
| Side Length Range: | 30*30mm-400*600mm |

