Όλα τα Προϊόντα
-
Λουρίδα ανοξείδωτου
-
Φύλλο ανοξείδωτου
-
Πιάτο ανοξείδωτου
-
σωλήνας ανοξείδωτου
-
Φραγμός ανοξείδωτου
-
Γαλβανισμένη σπείρα χάλυβα
-
Πιάτο χάλυβα
-
χάλυβας γύρω από το φραγμό
-
κράμα νικελίου
-
Χωρίς συγκόλληση σωλήνας χάλυβα
-
Ακτίνα ανοξείδωτου
-
Φύλλο πιάτων χαλκού
-
Χαλκός γύρω από το φραγμό
-
Στρογγυλή μπάρα από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Μπάρα καναλιού από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Ράβδος γωνίας από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Τρίχωμα περιτυλίγματος από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Επίπεδη μπάρα από ανοξείδωτο ατσάλι
-
Κύκλος από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Τοποθέτηση σωλήνων
-
Φύλλο από ανοξείδωτο χάλυβα Water Ripple
-
Σύνθεση νικελίου και υπερσύνθεση
-
Πηνίο από χάλυβα ψυχρής έλασης
-
Χαλκός
-
Προϊόντα από κράματα βάσης νικελίου
-
Άλλοι
-
Raian IonescuΥλική ποιότητα πολύ υψηλή. πρέπει να συνεργαστούμε περισσότερο από 10 έτη. Ανταλλάσσουν τα είδη μερών υλικού χάλυβα. Όλο το υλικό ποιοτικό αγαθό. Αυτοί δασμός για όλη την υλική ποιότητα. Πλανίζουμε συνεχιζόμαστε συνεργαζόμαστε με τους στο μέλλον
Heat Resistant Grade 321 Stainless Steel Plate ΑΣΤΜ Α240 Alloy 321 Sheet (Αλλαγές από χάλυβα)
Λεπτομέρειες
| Σχήμα | Επίπεδα | Τεχνική | ψυχρής έλασης |
|---|---|---|---|
| Επεξεργασία Επιφανειών | Ευφυής | Διαστάσεις | 1220*2440, 1500*3000, 1500*6000, 2000*6000mm |
| Πάχος | 0,6 έως 80 mm | Πλάτος | 1219mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm |
| Μήκος | 2m, 2,44m, 3m, 6m ή όπως απαιτείται | Φινίρισμα | SATIN, 2B, 2D, BA NO (8), CR, HR, No.1, 1D, No.4, BA, 8K, hairline, brush, mirror |
| Περιεκτικότητα σε άνθρακα | 0,08% κ.β. | περιεκτικότητα σε χρώμιο | 17,0-19,0% κ.β. |
| Περιεχόμενο νικελίου | 9,0-12,0% κ.β. | Ισχύς απόδοσης | 30 ksi min |
| Αντοχή εφελκυσμού | 75 ksi min | Επιμήκυνση | 40% ελάχ |
| Σκληρότητα | 95 Rb μέγ | ||
| Επισημαίνω | Πλάκα από ανοξείδωτο χάλυβα ανθεκτική στη θερμότητα,Φύλλο από ανοξείδωτο χάλυβα Grade 321,Πλάκα ASTM A240 Alloy 321 |
||
Περιγραφή προϊόντων
NO.1 Επιφάνεια Πλάκες από ανοξείδωτο χάλυβα θερμής έλασης κλάση 321
UNS S32168 Πλάκα ανοξείδωτου χάλυβα ASTM A240 Σύνθετο 321/321H ανθεκτικό στη θερμότητα
Προδιαγραφές προϊόντος
| Τύπος προϊόντος | 321 φύλλο από ανοξείδωτο χάλυβα, 321 πλάκα από ανοξείδωτο χάλυβα |
|---|---|
| Προδιαγραφές | ΑΣTM A240 / ASME SA240 |
| Μέγεθος | Κρύο έλασμα: 4ft × 8ft (1219×2438mm) Ζεστά κυλούμενα: 5ft × 20ft, 6ft × 20ft (1500×6000mm, 1800×6000mm, 2000×6000mm) |
| Δάχος | 0.6 έως 80 mm |
| Διάμετρο | 1219mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm |
| Διάρκεια | 2m, 2,44m, 3m, 6m ή όπως απαιτείται |
| Τελείωσε. | Η μέθοδος αυτή εφαρμόζεται σε όλα τα προϊόντα που χρησιμοποιούνται για την παραγωγή των ειδών αυτών.4, BA, 8K, τρίχωμα, βούρτσα, καθρέφτης, κλπ. |
| Η Υπηρεσία μας | Κόψιμο με λέιζερ, κάμψη, συγκόλληση, γυαλισμός |
| Σχήματα / σχήματα | Πλάκες, φύλλα, κυλίνδρους, φύλλα, ταινίες, ταινίες, επίπεδα, πλακέτα, φύλλα απλού τύπου, φύλλα κυλίνδρων, πλάκες κυλίνδρων, πλακέτα, πλακέτα, φύλλα κυλίνδρων, κυλίνδροι, κενά (κύκλοι), κούρεμα, αναψυγμένα, μαλακά αναψυγμένα, αποφλοιωμένα,Πλάκα πεδίου κυκλοφορίαςΠλάκα τσέκα |
Άλλα εμπορικά ονόματα
Ειδικότερα, οι εν λόγω ουσίες πρέπει να χρησιμοποιούνται για την παρασκευή υλικών που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που περιέχουν ουσίες που δεν περιέχουν ουσία.4541, UNS S32100, AISI 321, SAE 321 φύλλο
Διαθέσιμες βαθμίδες
201, 202, 304, 304L, 304H, 309S, 310S, 310H, 310Si2, 316L, 316Ti, 316LN, 317L, 321, 347, 409L, 410, 410S, 416, 420, 430, 431, 436L, 439, 441, 443, 444, S31803, S32750, 904L, S30815, S31254, C276, C4, 600, 625, κλπ.
Επισκόπηση της κλάσης 321/321H από ανοξείδωτο χάλυβα
Ο ανοξείδωτος χάλυβας 321 είναι μια σταθεροποιημένη ποιότητα τιτανίου που έχει σχεδιαστεί ειδικά για λειτουργία στο εύρος θερμοκρασίας 1000-1600 ° F. Για βέλτιστες επιδόσεις σε θερμοκρασίες έως 1600 ° F, ο χάλυβας 321 μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την κατασκευή οξυγόνων.συνιστάται μια σταθεροποιητική επεξεργασία στους 1550-1650 °F, ακολουθούμενη από ψύξη με αέρα, για να εξασφαλιστεί η μέγιστη αντοχή στη διασωματική διάβρωση και τη διάβρωση από διάβρωση με πολυθυονικό οξύ.
Η ποιότητα αυτή συγκολλείται εύκολα χρησιμοποιώντας όλες τις κοινές μεθόδους, συμπεριλαμβανομένης της συγκόλλησης με βυθισμένο τόξο.Με βαθμό μηχανικής ικανότητας 45% σε σχέση με το AISI B1112, το ανοξείδωτο χάλυβα 321 προσφέρει παρόμοια χαρακτηριστικά επεξεργασίας με το ανοξείδωτο χάλυβα 304.
Τύποι προϊόντων
Σκόρπι, πλάκα, τροχιά, λωρίδα, σύρμα, σωλήνας, σωλήνας, ράβδος, προφίλ, στρογγυλό, επίπεδο, τετράγωνο, εξαγωνικό
Προδιαγραφές και Πιστοποιήσεις
- Κατηγορία 321/321H
- Ειδικότερα, τα προϊόντα που χρησιμοποιούνται για την κατασκευή συσκευών για την παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας πρέπει να είναι κατασκευασμένα σύμφωνα με τις ακόλουθες αρχές:
- EN 10088/2, EN 10088/4 και σήμανση CE
- Πιστοποίηση NACE MR 0175/ISO 15156
Εφαρμογές
Οι τυπικές εφαρμογές του ανοξείδωτου χάλυβα 321 περιλαμβάνουν:
- Συλλέκτες κινητήρων έμβολο αεροσκαφών
- Συναρμολογητές επεκτάσεων
- Παραγωγή πυροβόλων όπλων
- Θερμικά οξειδωτικά
- Εξοπλισμός διυλιστηρίου
- Εξοπλισμός χημικών διεργασιών υψηλής θερμοκρασίας
Χημική σύνθεση
Περιορισμοί χημικής σύνθεσης (wt%) όπως ορίζονται στις προδιαγραφές ASTM A240 και ASME SA240*
| Στοιχείο | 321 |
|---|---|
| Καρβόνιο | 0.08 |
| Χρωμικό | 17.0-19.0 |
| Νικέλιο | 9.0-12.0 |
| Μαγγάνιο | 2.00 |
| Σιλικόνη | 0.75 |
| Αζώτο | 0.10 |
| Φωσφόρος | 0.045 |
| Θείο | 0.030 |
| Τιτάνιο | 5 ((C+N) min / 0,70 μέγιστο |
* Μέγιστο, εκτός εάν αναφέρεται εύρος
Μηχανικές ιδιότητες
Απαιτήσεις για τις μηχανικές ιδιότητες του αναψυκμένου προϊόντος, όπως ορίζεται στις προδιαγραφές ASTM A240 και ASME SA240
| Ιδιοκτησία | 321 |
|---|---|
| Δυνατότητα απόδοσης, min. (ksi) | 30 |
| Δυνατότητα τράβηξης, min. (ksi) | 75 |
| Επεκτάσεις, min. (%) | 40 |
| Σκληρότητα, μέγιστη (Rb) | 95 |
Σύγκριση προδιαγραφών κλάσης
| Αξία | Αριθμός UNS | Παλιά Βρετανία | Euronorm | Σουηδικά Ες Ες | Ιαπωνικά JIS |
|---|---|---|---|---|---|
| 321 | S32100 | 321S31 | 1.4541 | 2337 | SUS 321 |
| 321H | S32109 | 321S51 | 1.4878 | - | SUS 321H |
| 347 | S34700 | 347S31 | 1.4550 | 2338 | SUS 347 |
Εναλλακτικές κατηγορίες
| Αξία | Γιατί θα μπορούσε να επιλεγεί αντί για 321 |
|---|---|
| 304L | Η απαίτηση αφορά την αντοχή στην διασωματική διάβρωση, όχι την αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίες |
| 3CR12 | Μόνο ένα ήπιο "υψηλό θερμοκρασιακό" περιβάλλον είναι παρόν... μέχρι περίπου 600°C. |
| 304H | Μόνο ένα ήπιο "υψηλό θερμοκρασιακό" περιβάλλον είναι παρόν... μέχρι περίπου 800°C. |
| 310 | Η θερμοκρασία του περιβάλλοντος λειτουργίας φτάνει περίπου τους 1100°C - πολύ υψηλή για 321 ή 321H |
| S30815 (253MA) | Η θερμοκρασία του περιβάλλοντος λειτουργίας είναι έως περίπου 1150°C - πολύ υψηλή για 321 ή 321H |
Εικόνες προϊόντων
Συνιστώμενα προϊόντα

