All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant forged flange ] match 320 Products.
JIS G4303 SUS304 Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface and 2mm Thickness SS Coil
| Thickness: | 0.1mm-3mm (Cold Rolled), 3.0mm-10mm (Hot Rolled) |
|---|---|
| Width: | 5-1500mm (Cold Rolled), 10-2000mm (Hot Rolled) |
| Surface Treatment: | Polished |
2mm Thickness 304 Grade Cold Rolled Stainless Steel Strip SS Strip for Industrial Use
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
301 Grade Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface for Electronics Industry
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
1mm Thickness Cold Rolled 301 Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled 304L Stainless Steel Coil with 20-1240mm Width and Polished Surface SS Strip Coil
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
3mm Thick 316 Grade Stainless Steel Coil with Polished Surface for Industrial Applications
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
|---|---|
| Width: | 5 - 1500mm (Cold Rolled), 10 - 2000mm (Hot Rolled) |
| Shape: | Flat |
AISI Cold Rolled 430 Stainless Steel Coil with 2B BA Surface and 500-1500mm Width SS Strip Coil
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled SS 304L Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and 0.1 - 10.0mm Thickness
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip SS Strip Width 10-1500mm
| Thickness Range: | 0.1mm - 10.0mm |
|---|---|
| Width Range: | 5mm - 2000mm |
| Shape: | Flat |
SUS BA 430 Cold Rolled Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and Width 10-1500mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

