All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Cold Rolled Stainless Steel Round Bar with Polished Surface and OD 6-630mm Bright Rod
| Model NO.: | 304 316L 310S 2205 321 904L 316ti 2507 C276 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Wholesale Cold Drawn Stainless Steel Hexagon Bar with Bright Surface in S6-S65mm Size
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Size Range: | S6-S65mm |
| Standard Length: | 4M |
630 Stainless Steel Bar 17-4pH with Q+T Treatment for High Strength and Corrosion Resistance
| Model NO.: | 630 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold-Drawn Hastelloy C276 Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | Hastelloy C276 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
Bright Surface Cold Drawn Stainless Steel Hexagon Bar in S6-S65mm Size for Industrial Applications
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Size Range: | S6-S65mm |
| Length: | 4M |
Bright Surface Stainless Steel Hexagon Bar ASTM A276 Standard in S6-S65mm Size
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Size Range: | S6-S65mm |
| Standard Length: | 4M |
316L Stainless Steel Hexagon Bar with Bright Surface and S6-S65mm Size for Construction
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Size Range: | S6-S65mm |
| Standard Length: | 4M |
Bright Surface Cold Drawn Stainless Steel Hexagon Bar in S6-S65mm Size for Industrial Applications
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Specification Range: | S4-S70 |
| Diameter Range: | S6-S65mm |
Polished Bright Surface Stainless Steel Hexagonal Bar / Hex Rod SS304 with S6-S65mm Size and Cold Drawn Finish
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Specification Range: | S4-S70 |
| Diameter Range: | S6-S65mm |
Manufacturer Direct Sell ASTM 201 304 316L Stainless Steel Hex Bar with Bright Surface and S6-S65mm Size
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Specification Range: | S4-S70 |
| Diameter Range: | S6-S65mm |

