Όλα τα Προϊόντα
-
Λουρίδα ανοξείδωτου
-
Φύλλο ανοξείδωτου
-
Πιάτο ανοξείδωτου
-
σωλήνας ανοξείδωτου
-
Φραγμός ανοξείδωτου
-
Γαλβανισμένη σπείρα χάλυβα
-
Πιάτο χάλυβα
-
χάλυβας γύρω από το φραγμό
-
κράμα νικελίου
-
Χωρίς συγκόλληση σωλήνας χάλυβα
-
Ακτίνα ανοξείδωτου
-
Φύλλο πιάτων χαλκού
-
Χαλκός γύρω από το φραγμό
-
Στρογγυλή μπάρα από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Μπάρα καναλιού από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Ράβδος γωνίας από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Τρίχωμα περιτυλίγματος από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Επίπεδη μπάρα από ανοξείδωτο ατσάλι
-
Κύκλος από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Τοποθέτηση σωλήνων
-
Φύλλο από ανοξείδωτο χάλυβα Water Ripple
-
Σύνθεση νικελίου και υπερσύνθεση
-
Πηνίο από χάλυβα ψυχρής έλασης
-
Χαλκός
-
Προϊόντα από κράματα βάσης νικελίου
-
Άλλοι
-
Raian IonescuΥλική ποιότητα πολύ υψηλή. πρέπει να συνεργαστούμε περισσότερο από 10 έτη. Ανταλλάσσουν τα είδη μερών υλικού χάλυβα. Όλο το υλικό ποιοτικό αγαθό. Αυτοί δασμός για όλη την υλική ποιότητα. Πλανίζουμε συνεχιζόμαστε συνεργαζόμαστε με τους στο μέλλον
Ανθεκτικό στη διάβρωση 321 Πλάκα και φύλλο από ανοξείδωτο χάλυβα με πλάτος 1500 mm, ψυχρά κυλούμενα για εφαρμογές υψηλής θερμοκρασίας
Λεπτομέρειες
| Μοντέλο ΑΡΙΘ. | 321 | Σχήμα | Επίπεδα |
|---|---|---|---|
| Τεχνική | ψυχρής έλασης | Επεξεργασία Επιφανειών | Ευφυής |
| Προσδιορισμός | 1220*2440, 1500*3000, 1500*6000, 2000*6000mm | Πάχος | 0,6 έως 80 mm |
| Πλάτος | 1219mm 1500mm 1800mm 2000mm | Μήκος | 2μ, 2,44μ, 3μ, 6μ |
| Φινίρισμα | SATIN, 2B, 2D, BA NO (8), CR, HR, No.1, 1D, No.4, BA, 8K, hairline, brush, mirror | Περιεκτικότητα σε άνθρακα | 0,08 |
| περιεκτικότητα σε χρώμιο | 17.0-19.0 | Περιεχόμενο νικελίου | 9.0-12.0 |
| Ισχύς απόδοσης | ksi 30 | Αντοχή εφελκυσμού | ksi 75 |
| Επιμήκυνση | 40% | ||
| Επισημαίνω | Πλάκα από ανοξείδωτο χάλυβα ανθεκτική στη διάβρωση,Φύλλο ανοξείδωτου πλάτους 1500MM,Ανοξείδωτο ατσάλι ψυχρής έλασης 321 |
||
Περιγραφή προϊόντων
Ανθεκτική στη διάβρωση πλάκα από ανοξείδωτο χάλυβα 321
Διαθέσιμο σε πλάτη 1500mm, 1800mm και 2000mm για βιομηχανικές εφαρμογές που απαιτούν αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίες και προστασία από τη διάβρωση.
Προδιαγραφές προϊόντος
| Τύπος προϊόντος | Φύλλο ανοξείδωτου χάλυβα 321, Πλάκα ανοξείδωτου χάλυβα 321 |
|---|---|
| Προδιαγραφή | ASTM A240 / ASME SA240 |
| Διαστάσεις | Ψυχρής έλασης: 4ft×8ft (1219×2438mm) Θερμής έλασης: 5ft×20ft, 6ft×20ft (1500×6000mm, 1800×6000mm, 2000×6000mm) |
| Πάχος | 0,6 έως 80 mm |
| Πλάτος | 1219mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm |
| Μήκος | 2m, 2,44m, 3m, 6m ή προσαρμοσμένες απαιτήσεις |
| Φινίρισμα | Σατινέ, 2B, 2D, BA NO (8), Φύλλο ψυχρής έλασης (CR), Πλάκα θερμής έλασης (HR), Φινίρισμα No.1 θερμής έλασης, 1D, No.4, BA, 8K, hairline, brush, mirror, κ.λπ. |
| Οι Υπηρεσίες μας | Κοπή με λέιζερ, κάμψη, συγκόλληση, στίλβωση |
| Μορφές / Σχήματα | Πλάκα, Φύλλο, Κουλούρες, Φύλλα, Λωρίδα, Επίπεδα, Επικαλυμμένη πλάκα, Απλό φύλλο, Φύλλο έλασης, Πλάκα έλασης, Επίπεδο ροδέλα, Επίπεδο φύλλο, Ροδέλα φύλλου, Κουλούρες, Κενό (Κύκλος), κομμένο, ανόπτητο, μαλακό ανόπτητο, αποξειδωμένο, πέλμα, Πλάκα καρό |
Επισκόπηση ανοξείδωτου χάλυβα ποιότητας 321 / 321H
Ο ανοξείδωτος χάλυβας 321 είναι μια ποιότητα σταθεροποιημένη με τιτάνιο, σχεδιασμένη για χρήση στο εύρος θερμοκρασίας 1000-1600°F. Για βέλτιστη αντοχή στη διακοκκώδη διάβρωση και στη ρωγμάτωση λόγω διάβρωσης υπό τάση από πολυθειικό οξύ, συνιστάται θεραπεία σταθεροποίησης στους 1550-1650°F με ψύξη αέρα.
Αυτή η ποιότητα είναι εύκολα συγκολλήσιμη με όλες τις κοινές μεθόδους, συμπεριλαμβανομένης της υποβρύχιας τόξου, με κατάλληλα υλικά πλήρωσης συγκόλλησης να είναι σύρμα AWS ER347 και ηλεκτρόδια E347.
Διαθέσιμες Μορφές
Φύλλο, πλάκα, κουλούρα, λωρίδα, σύρμα, σωλήνας, σωλήνας, ράβδος, προφίλ, στρογγυλό, επίπεδο, τετράγωνο, εξαγωνικό
Προδιαγραφές και Πιστοποιήσεις
- Ποιότητα 321/321H
- ASTM A240, ASME SA240, BS EN 10028-7, BS EN 10088-2 και BS EN 10088-4
- EN 10088/2, EN 10088/4 και σήμανση CE
- Πιστοποίηση NACE MR 0175/ISO 15156
Τυπικές Εφαρμογές
- Συλλέκτες κινητήρων εμβόλων αεροσκαφών
- Αρμοί διαστολής
- Παραγωγή πυροβόλων όπλων
- Θερμικοί οξειδωτές
- Εξοπλισμός διυλιστηρίων
- Εξοπλισμός χημικών διεργασιών υψηλής θερμοκρασίας
Χημική Σύνθεση (wt%)
| Στοιχείο | 321 |
|---|---|
| Άνθρακας | 0,08 |
| Χρώμιο | 17,0-19,0 |
| Νικέλιο | 9,0-12,0 |
| Μαγγάνιο | 2,00 |
| Πυρίτιο | 0,75 |
| Άζωτο | 0,10 |
| Φώσφορος | 0,045 |
| Θείο | 0,030 |
| Τιτάνιο | 5(C+N) min / 0,70 max |
Μηχανικές Ιδιότητες
| Ιδιότητα | 321 |
|---|---|
| Αντοχή διαρροής, ελάχ. (ksi) | 30 |
| Αντοχή εφελκυσμού, ελάχ. (ksi) | 75 |
| Επιμήκυνση, ελάχ. (%) | 40 |
| Σκληρότητα, μέγ. (Rb) | 95 |
Σύγκριση Προδιαγραφών Ποιότητας
| Ποιότητα | UNS No | Παλαιό Βρετανικό | Euronorm | Σουηδικό SS | Ιαπωνικό JIS |
|---|---|---|---|---|---|
| 321 | S32100 | 321S31 | 1.4541 | 2337 | SUS 321 |
| 321H | S32109 | 321S51 | 1.4878 | - | SUS 321H |
| 347 | S34700 | 347S31 | 1.4550 | 2338 | SUS 347 |
Εναλλακτικές Ποιότητες
| Ποιότητα | Κριτήρια Επιλογής |
|---|---|
| 304L | Όταν απαιτείται αντοχή στη διακοκκώδη διάβρωση χωρίς ανάγκη για αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίες |
| 3CR12 | Για ήπια περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας έως περίπου 600°C |
| 304H | Για ήπια περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας έως περίπου 800°C |
| 310 | Για περιβάλλοντα λειτουργίας έως περίπου 1100°C |
| S30815 (253MA) | Για περιβάλλοντα λειτουργίας έως περίπου 1150°C |
Άλλες Διαθέσιμες Ποιότητες
201, 202, 304, 304L, 304H, 309S, 310S, 310H, 310Si2, 316L, 316Ti, 316LN, 317L, 321, 347, 409L, 410, 410S, 416, 420, 430, 431, 436L, 439, 441, 443, 444, S31803, S32750, 904L, S30815, S31254, C276, C4, 600, 625, κ.λπ.
Εικόνες προϊόντων
Συνιστώμενα προϊόντα

