Όλα τα Προϊόντα
-
Λουρίδα ανοξείδωτου
-
Φύλλο ανοξείδωτου
-
Πιάτο ανοξείδωτου
-
σωλήνας ανοξείδωτου
-
Φραγμός ανοξείδωτου
-
Γαλβανισμένη σπείρα χάλυβα
-
Πιάτο χάλυβα
-
χάλυβας γύρω από το φραγμό
-
κράμα νικελίου
-
Χωρίς συγκόλληση σωλήνας χάλυβα
-
Ακτίνα ανοξείδωτου
-
Φύλλο πιάτων χαλκού
-
Χαλκός γύρω από το φραγμό
-
Στρογγυλή μπάρα από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Μπάρα καναλιού από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Ράβδος γωνίας από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Τρίχωμα περιτυλίγματος από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Επίπεδη μπάρα από ανοξείδωτο ατσάλι
-
Κύκλος από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Τοποθέτηση σωλήνων
-
Φύλλο από ανοξείδωτο χάλυβα Water Ripple
-
Σύνθεση νικελίου και υπερσύνθεση
-
Πηνίο από χάλυβα ψυχρής έλασης
-
Χαλκός
-
Προϊόντα από κράματα βάσης νικελίου
-
Άλλοι
-
Raian IonescuΥλική ποιότητα πολύ υψηλή. πρέπει να συνεργαστούμε περισσότερο από 10 έτη. Ανταλλάσσουν τα είδη μερών υλικού χάλυβα. Όλο το υλικό ποιοτικό αγαθό. Αυτοί δασμός για όλη την υλική ποιότητα. Πλανίζουμε συνεχιζόμαστε συνεργαζόμαστε με τους στο μέλλον
Πλάκα και φύλλο από ανοξείδωτο χάλυβα ASTM A240 AISI 321 Τιτανίου σταθεροποιημένο με ψυχρό έλαση
Λεπτομέρειες
| Αριθμό μοντέλου | 321 | Σχήμα | Επίπεδα |
|---|---|---|---|
| Τεχνική | ψυχρής έλασης | Επεξεργασία Επιφανειών | Ευφυής |
| Διαστάσεις | 1220*2440, 1500*3000, 1500*6000, 2000*6000mm | Πάχος | 0,6 έως 80 mm |
| Πλάτος | 1219mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm | Μήκος | 2μ, 2,44μ, 3μ, 6μ |
| Φινίρισμα | SATIN, 2B, 2D, BA NO (8) | Ισχύς απόδοσης | 30 ksi min |
| Αντοχή εφελκυσμού | 75 ksi min | Επιμήκυνση | 40% ελάχ |
| Σκληρότητα | 95 Rb μέγ | Εύρος θερμοκρασίας | 1000-1600°F |
| Χημική Σύνθεση | C: 0,08, Cr: 17,0-19,0, Ni: 9,0-12,0, Mn: 2,00, Si: 0,75, Ν: 0,10, P: 0,045, S: 0,030, Ti: 5(C+N) mi | ||
| Επισημαίνω | Ελασματοποιημένο εν ψυχρώ πιάτο ανοξείδωτου,Φύλλο ανοξείδωτου ASTM A240,Titanium Stabilized 321 Stainless Steel |
||
Περιγραφή προϊόντων
Ανοξείδωτη πλάκα AISI 321 ASTM A240 1.4541
Ανοξείδωτος χάλυβας υψηλής απόδοσης σταθεροποιημένος με τιτάνιο, σχεδιασμένος για χρήση σε θερμοκρασίες 1000-1600°F με εξαιρετική αντοχή στη διακοκκική διάβρωση.
Προδιαγραφές Προϊόντος
| Τύπος Προϊόντος | Φύλλο ανοξείδωτου χάλυβα 321, Πλάκα ανοξείδωτου χάλυβα 321 |
|---|---|
| Προδιαγραφή | ASTM A240 / ASME SA240 |
| Διαστάσεις | Ψυχρής έλασης: 4ft×8ft (1219×2438mm) Θερμής έλασης: 5ft×20ft, 6ft×20ft (1500×6000mm, 1800×6000mm, 2000×6000mm) |
| Πάχος | 0,6 έως 80 mm |
| Πλάτος | 1219mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm |
| Μήκος | 2m, 2,44m, 3m, 6m ή προσαρμοσμένες απαιτήσεις |
| Φινίρισμα | Σατέν, 2B, 2D, BA NO (8), Φύλλο ψυχρής έλασης (CR), Πλάκα θερμής έλασης (HR), Φινίρισμα No.1 θερμής έλασης, 1D, No.4, BA, 8K, hairline, brush, mirror, κ.λπ. |
Διαθέσιμες Μορφές & Υπηρεσίες
Μορφές: Πλάκα, Φύλλο, Κουλούρες, Φύλλα, Λωρίδες, Επίπεδες, Επικαλυμμένη πλάκα, Απλό φύλλο, Φύλλο έλασης, Πλάκα έλασης, Επίπεδο ροδέλα, Επίπεδο φύλλο, Φύλλο ροδέλας, Κουλούρες, Κομμένο (Κύκλος)
Υπηρεσίες: Κοπή με λέιζερ, κάμψη, συγκόλληση, γυάλισμα
Διεθνείς Ισοδύναμοι Βαθμοί
SS 321, SUS 321, Inox 321, DIN 1.4541, UNS S32100, AISI 321, SAE 321 Φύλλο
Τεχνική Επισκόπηση Ανοξείδωτου Χάλυβα Βαθμού 321 / 321H
Ο ανοξείδωτος χάλυβας 321 είναι ένας ωστενιτικός βαθμός σταθεροποιημένος με τιτάνιο, ειδικά σχεδιασμένος για χρήση σε υψηλές θερμοκρασίες. Παρέχει βέλτιστη αντοχή στη διακοκκική διάβρωση και στη ρωγμάτωση λόγω τάσης από πολυθειονικό οξύ στο εύρος 1000-1600°F.
Συγκολλησιμότητα: Εξαιρετική - μπορεί να συγκολληθεί με όλες τις κοινές μεθόδους, συμπεριλαμβανομένης της υποβρυχίας τόξου. Συνιστώμενα υλικά πλήρωσης: σύρμα AWS ER347 και ηλεκτρόδια E347.
Μηχανική κατεργασιμότητα: Βαθμολογία 45% σε σχέση με το AISI B1112, παρόμοια με τον ανοξείδωτο χάλυβα 304.
Διαθέσιμες Μορφές Προϊόντων
Φύλλο, Πλάκα, Κουλούρα, Λωρίδα, Σύρμα, Σωλήνας, Σωλήνας, Ράβδος, Προφίλ, Στρογγυλό, Επίπεδο, Τετράγωνο, Εξάγωνο
Πιστοποιήσεις & Πρότυπα
- ASTM A240, ASME SA240
- BS EN 10028-7, BS EN 10088-2, BS EN 10088-4
- EN 10088/2, EN 10088/4 με Σήμανση CE
- Πιστοποίηση NACE MR 0175/ISO 15156
Τυπικές Εφαρμογές
- Συλλέκτες κινητήρων εμβόλων αεροσκαφών
- Αρμοί διαστολής
- Παραγωγή πυροβόλων όπλων
- Θερμικοί οξειδωτές
- Εξοπλισμός διυλιστηρίων
- Εξοπλισμός χημικών διεργασιών υψηλής θερμοκρασίας
Χημική Σύνθεση (wt%)
| Στοιχείο | Ανοξείδωτος Χάλυβας 321 |
|---|---|
| Άνθρακας | 0,08 |
| Χρώμιο | 17,0-19,0 |
| Νικέλιο | 9,0-12,0 |
| Μαγγάνιο | 2,00 |
| Πυρίτιο | 0,75 |
| Άζωτο | 0,10 |
| Φώσφορος | 0,045 |
| Θείο | 0,030 |
| Τιτάνιο | 5(C+N) ελάχιστο / 0,70 μέγιστο |
* Μέγιστο, εκτός αν αναφέρεται εύρος
Μηχανικές Ιδιότητες
| Ιδιότητα | Ανοξείδωτος Χάλυβας 321 |
|---|---|
| Αντοχή διαρροής, ελάχιστη. (ksi) | 30 |
| Αντοχή εφελκυσμού, ελάχιστη. (ksi) | 75 |
| Επιμήκυνση, ελάχιστη. (%) | 40 |
| Σκληρότητα, μέγιστη. (Rb) | 95 |
Διεθνής Σύγκριση Βαθμών
| Βαθμός | Αριθμός UNS | Βρετανικό BS | Ευρωνόρμα | Σουηδικό SS | Ιαπωνικό JIS |
|---|---|---|---|---|---|
| 321 | S32100 | 321S31 | 1.4541 | 2337 | SUS 321 |
| 321H | S32109 | 321S51 | 1.4878 | - | SUS 321H |
| 347 | S34700 | 347S31 | 1.4550 | 2338 | SUS 347 |
Εναλλακτικές Επιλογές Βαθμών
| Βαθμός | Κριτήρια Επιλογής |
|---|---|
| 304L | Όταν απαιτείται αντοχή στη διακοκκική διάβρωση χωρίς ανάγκες αντοχής σε υψηλές θερμοκρασίες |
| 3CR12 | Για ήπια περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας έως περίπου 600°C |
| 304H | Για ήπια περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας έως περίπου 800°C |
| 310 | Για περιβάλλοντα λειτουργίας έως περίπου 1100°C |
| S30815 (253MA) | Για περιβάλλοντα λειτουργίας έως περίπου 1150°C |
Γκαλερί Προϊόντων
Διαθέσιμοι Επιπλέον Βαθμοί
201, 202, 304, 304L, 304H, 309S, 310S, 310H, 310Si2, 316L, 316Ti, 316LN, 317L, 321, 347, 409L, 410, 410S, 416, 420, 430, 431, 436L, 439, 441, 443, 444, S31803, S32750, 904L, S30815, S31254, C276, C4, 600, 625, κ.λπ.
Συνιστώμενα προϊόντα

