Alle producten
-
Roestvrij staalblad
-
Roestvrij staalplaat
-
roestvrij staalpijp
-
Roestvrij staalbar
-
Gegalvaniseerde Staalrol
-
Staalplaat
-
staal ronde bar
-
nikkellegering
-
Naadloze Staalpijp
-
Roestvrij staalstraal
-
Ronde staaf van roestvrij staal
-
Roestvrijstalen kanaalbalk
-
Roestvrijstalen hoekbalk
-
Strip van roestvrij staal
-
Roestvrijstalen platte staaf
-
Roestvrij stalen cirkel
-
Pijpmontage
-
Waterrimpel roestvrijstalen plaat
-
Nikkel legering en superlegering
-
Koudgewalste stalen spiraal
-
Koper
-
Nikkelbasislegeringsproducten
-
Anderen
-
Raian IonescuMateriële zeer goede kwaliteit. wij hebben samenwerken meer dan 10 Jaar. Zij wisselen partijensoorten staalmateriaal uit. Al materieel kwaliteitsgoed. Zij plicht voor al materiële kwaliteit. Wij schaven verdergaan samenwerken met hen in de toekomst
Gesmeed 440C Roestvrij Staal Ronde Staaf SUS440C 1.4125 Grote Diameter Massieve Staaf ASTM A276
Productdetails
| Producten Naam | 440C roestvrijstalen staaf | Diameter | 10 - 350mm |
|---|---|---|---|
| Lengte | 6m of het afsnijden van een lengte als verzoek | Oppervlak | Peperd of helder |
| DIENST | Snijden | Standaard | Astm din gb en |
| Andere producten | Ronde bar, vierkante bar, platte bar.etc | Techniek | Warmgewalst |
| Markeren | 440C roestvrij staal heldere staaf,De hoge Bar van het Hardheidsroestvrije staal,spiegel afwerking roestvrijstalen staaf |
||
Productomschrijving
440C roestvrij staal, heldere staaf, hoge hardheid, spiegelafwerking, ideaal voor precisieonderdelen
Productenspecificatie
| Producten Naam | Ronde staaf van 440C roestvrij staal |
| Cijfer |
303.303Cu,304.304L,309S,310S,310H,316L,316Ti,316H,317L,321.329.347.410.415.420, 430F, 431,440A/B/C, 2205,2507,904l, 254SMO, 253MA, CD4MCU, XM-19,17-4PH, 15-5PH, 17-7PH, 660, C276,600,601,625,718,800,800H, 825,926.etc |
| Producten Diameterbereik | φ3mm - φ350mm |
| Lengte | 6 m/stks of elke lengte snijden als verzoek |
| Oppervlak | Beitsen afwerking, heldere afwerking |
| Standaard | ASTM JIS,GB,DIN EN |
| Dienst | Snijden |
| Andere vorm | Vierkant, plat, zeshoekig, rond.etc |
| Laadhaven | De haven van Shanghai |
| MOQ | 50 kg |
440C roestvrij staal, heldere staaf, hoge hardheid, spiegelafwerking, ideaal voor precisieonderdelen
Invoering
440C roestvrijstalen blanke staaf is een premium martensitisch roestvrijstalen product dat bekend staat om zijn uitzonderlijke hardheid, spiegelachtige oppervlakteafwerking en superieure maatvastheid. Als chroomlegering met een hoog koolstofgehalte onderscheidt het zich als een van de hardste roestvrij staalsoorten die beschikbaar zijn, waardoor het de voorkeurskeuze is voor precisiecomponenten die slijtvastheid, corrosiebestendigheid en betrouwbaarheid op lange termijn vereisen. Of het nu gaat om medische instrumenten, lagers in de lucht- en ruimtevaart of hoogwaardige snijgereedschappen, de 440C heldere staaf levert consistente prestaties in de meest veeleisende toepassingen. Deze uitgebreide gids behandelt alle kritische aspecten van het product, inclusief chemische samenstelling, mechanische eigenschappen, normen, belangrijkste kenmerken, toepassingen, gelijkwaardige kwaliteiten, verpakking en veelgestelde vragen.
Chemische samenstelling
De uitstekende eigenschappen van 440C roestvrijstalen blanke staaf worden rechtstreeks toegeschreven aan de zorgvuldig uitgebalanceerde chemische samenstelling. Het hoge koolstofgehalte verbetert de hardheid en slijtvastheid, terwijl chroom een beschermende oxidelaag vormt voor corrosiebestendigheid. Molybdeen verhoogt de hardheid en slijtageprestaties verder, waardoor het materiaal onder extreme omstandigheden zijn integriteit behoudt.
|
Element
|
Inhoudsbereik (%)
|
Functie
|
|
Koolstof (C)
|
0,95 - 1,20
|
Verbetert de hardheid, sterkte en slijtvastheid; maakt martensitische transformatie mogelijk tijdens warmtebehandeling
|
|
Chroom (Cr)
|
16.00 - 18.00 uur
|
Vormt een passieve oxidelaag voor corrosiebestendigheid; verbetert de hardheid en slijtage-eigenschappen
|
|
Silicium (Si)
|
≤ 1,00
|
Verbetert de oxidatieweerstand en mechanische sterkte
|
|
Mangaan (Mn)
|
≤ 1,00
|
Verbetert de treksterkte en taaiheid zonder de corrosieweerstand in gevaar te brengen
|
|
Molybdeen (Mo)
|
0,75
|
Verbetert de hardheid, slijtvastheid en stabiliteit bij hoge temperaturen
|
|
Fosfor (P)
|
≤ 0,035
|
Gecontroleerd op lage niveaus om broosheid te voorkomen
|
|
Zwavel (S)
|
≤ 0,030
|
Geminimaliseerd om de structurele integriteit en corrosieweerstand te garanderen
|
|
Nikkel (Ni)
|
≤ 0,60
|
Toegestaan in kleine hoeveelheden om de taaiheid te verbeteren
|
|
Ijzer (Fe)
|
Evenwicht
|
Basismetaal dat structurele ondersteuning biedt
|
Mechanische eigenschappen
440C roestvrijstalen blanke staaf vertoont uitzonderlijke mechanische prestaties, vooral na warmtebehandeling. De hoge hardheid (tot 60 HRC) en treksterkte maken het geschikt voor dragende precisieonderdelen, terwijl de gematigde rekbaarheid zorgt voor ductiliteit bij bewerking en vorming.
|
Eigendom
|
Gegloeide toestand
|
Gedoofde en getemperde toestand
|
Teststandaard
|
|
Hardheid
|
≤ 269 HB
|
58 - 60 HRC
|
ASTM E18, ASTM E10
|
|
Treksterkte
|
≥ 560 MPa
|
≥ 1400 MPa
|
ASTM A370
|
|
Vloeisterkte (σ₀.₂)
|
≥ 205 MPa
|
≥ 1200 MPa
|
ASTM A370
|
|
Verlenging (δ₅)
|
≥ 18%
|
≥ 5%
|
ASTM A370
|
|
Elasticiteitsmodulus
|
29,0 × 10³ ksi
|
29,0 × 10³ ksi
|
ASTM E111
|
|
Interne spanning
|
≤ 250 N/mm²
|
—
|
—
|
Opmerking: De mechanische eigenschappen worden geoptimaliseerd door warmtebehandelingsprocessen: gloeien bij 800 - 920°C (langzaam afkoelen), afschrikken bij 1010 - 1070°C (oliekoeling) en temperen bij 100 - 180°C (snel afkoelen).
Normen
De heldere staaf van 440C roestvrij staal voldoet aan de internationale normen om consistentie, kwaliteit en compatibiliteit in alle sectoren te garanderen. De belangrijkste normen zijn onder meer:
- ASTM A276: Specificatie voor roestvrijstalen staven, vormen en smeedstukken (primaire standaard voor 440C-staven)
- AISI 440C: classificatie van het American Iron and Steel Institute voor martensitisch roestvast staal met een hoog koolstofgehalte
- UNS S44004: Unified Numbering System-aanduiding voor 440C roestvrij staal
- DIN 1.4125: Duits standaardequivalent voor 440C
- JIS SUS 440C: Japanse industriële standaard voor 440C roestvrij staal
- GB 11Cr17: Chinees nationaal standaardequivalent
- EN 10088-3: Europese norm voor roestvrijstalen staven en profielen
Belangrijkste kenmerken
1. Uitzonderlijke hardheid en slijtvastheid
Na warmtebehandeling bereikt de 440C blanke staaf een hardheidsniveau van 58 - 60 HRC, wat tot de hardste roestvrij staalsoorten behoort. Het hoge koolstof- en chroomgehalte zorgt voor superieure slijtvastheid, waardoor het ideaal is voor onderdelen die onderhevig zijn aan wrijving en slijtage.
2. Spiegelachtige oppervlakteafwerking
De blanke staaf ondergaat nauwkeurige polijst- en slijpprocessen, wat resulteert in een glad, spiegelachtig oppervlak (Ra ≤ 0,2 μm). Deze afwerking vermindert wrijving, voorkomt vervuiling en verbetert de corrosieweerstand door oppervlaktedefecten te elimineren.
3. Goede corrosieweerstand
Hoewel niet zo corrosiebestendig als austenitische kwaliteiten (bijv. 304, 316), biedt 440C betrouwbare prestaties in mild corrosieve omgevingen zoals lucht, zoet water en neutrale oplossingen. De chroomoxidelaag biedt bescherming tegen roest en oxidatie, waarbij een optimale weerstand wordt bereikt door een goede warmtebehandeling en oppervlaktereiniging.
4. Hoge maatstabiliteit
440C behoudt een uitstekende maatnauwkeurigheid, zelfs na warmtebehandeling en langdurig gebruik bij hoge temperaturen (tot 600°C). Deze stabiliteit is van cruciaal belang voor precisieonderdelen die nauwe toleranties vereisen (± 0,5 mm voor diameters 4 - 400 mm).
5. Bewerkbaarheid in gegloeide staat
In gegloeide toestand (hardheid ≤ 269 HB) kan 440C blanke staaf eenvoudig worden bewerkt met standaard gereedschap. Aanbevolen snijsnelheden variëren van 30 - 50 m/min, waarbij progressieve 打磨工艺 de oppervlaktekwaliteit garandeert.
6. Veelzijdige warmtebehandeling
Het materiaal reageert goed op gloeien, afschrikken en temperen, waardoor aanpassing van de hardheid en taaiheid mogelijk is om aan specifieke toepassingsvereisten te voldoen. Lagere ontlaattemperaturen (100 - 180°C) maximaliseren bijvoorbeeld de hardheid, terwijl hogere temperaturen (tot 427°C) de taaiheid verbeteren.
Toepassingen
440C roestvrijstalen heldere staaf wordt veel gebruikt in industrieën die precisie, duurzaamheid en corrosiebestendigheid vereisen. Belangrijke toepassingen zijn onder meer:
1. Precisielagers en bussen
Ideaal voor wentellagers, loopringen en bussen in corrosieve omgevingen of omgevingen met hoge temperaturen. De hoge hardheid en slijtvastheid zorgen voor een lange levensduur in auto-, ruimtevaart- en industriële machines.
2. Medische instrumenten
Gebruikt in chirurgische messen, scharen, orthopedisch gereedschap en tandheelkundige instrumenten. De spiegelafwerking voorkomt bacteriële hechting, terwijl de hoge hardheid de scherpte en steriliseerbaarheid behoudt.
3. Snijgereedschappen en messen
Vaak gebruikt voor hoogwaardige messen, scheermesjes, beitels en industriële scharen. Het heeft een scherpe rand en is bestand tegen botheid, waardoor het qua duurzaamheid beter presteert dan veel koolstofstaalsoorten.
4. Lucht- en ruimtevaartcomponenten
Gebruikt in golfgeneratoren voor vliegtuigvleugels, klepkernen en andere precisieonderdelen. De ultrahoge zuiverheid (zuurstofgehalte < 8 ppm) en sterkte voldoen aan de strenge eisen van lucht- en ruimtevaarttoepassingen.
5. Vorm- en matrijzenbouw
Geschikt voor kunststof en rubberen mallen die slijtvastheid en antiaanbakeigenschappen vereisen. Het materiaal is bestand tegen herhaaldelijk gebruik, terwijl de vorm en oppervlaktekwaliteit behouden blijven.
6. Auto-onderdelen
Gebruikt in remcomponenten en kleponderdelen. De hoge sterkte en slijtvastheid verbeteren de prestaties en betrouwbaarheid onder zware bedrijfsomstandigheden.
7. Meetinstrumenten
Precisiemeters, schuifmaten en andere meetinstrumenten profiteren van de dimensionale stabiliteit en slijtvastheid van de 440C, waardoor nauwkeurige metingen in de loop van de tijd worden gegarandeerd.
8. Maritieme en defensie-uitrusting
Toegepast in de scheepsbouw en defensie voor componenten die corrosiebestendigheid en sterkte vereisen, zoals klepstelen en mechanische onderdelen.
Gelijkwaardige cijfers
440C roestvrij staal heeft internationale equivalenten die worden erkend door grote standaardisatieorganisaties. Dit garandeert compatibiliteit en uitwisselbaarheid binnen de mondiale toeleveringsketens:
|
Standaard
|
Gelijkwaardige rang
|
|
ASTM/AISI
|
440C (UNS S44004)
|
|
DIN
|
1,4125
|
|
JIS
|
SUS 440C
|
|
GB (China)
|
11Cr17, 9Cr18Mo
|
|
NL
|
X90CrMoV18
|
|
ISO
|
1,4125
|
Gerelateerde kwaliteiten: 440A (lagere koolstof, hogere corrosieweerstand), 440B (gemiddelde koolstof), 440F (vrij verspanende kwaliteit met hoger zwavelgehalte).
Verpakking en transport
Om de productintegriteit tijdens opslag en transport te garanderen, wordt de 440C roestvrijstalen blanke staaf verpakt volgens industriestandaardmethoden:
Verpakkingsdetails
- Binnenlaag: waterdicht kraftpapier of plastic folie om vocht en corrosie te voorkomen.
- Buitenlaag: stalen strips of ijzeren platen voor mechanische bescherming.
- Pallets: Gegaste houten pallets (conform ISPM 15) voor stabiliteit tijdens transport. Elke pallet weegt 1 - 3 ton, waarbij de staven zijn vastgezet met stalen banden.
- Maatwerk: Speciale verpakkingen (bijv. vacuümafdichting, roestwerende oliecoating) op aanvraag beschikbaar voor langeafstandsvervoer of zware omstandigheden.
Vervoer
- Leveringsvoorwaarden: EXW, FOB, CIF, CFR, DAP.
- Vervoerders: zeevracht (primair voor bulkbestellingen), luchtvracht (voor dringende of kleine hoeveelheden) en vervoer over land (binnenlandse leveringen).
- Levertijd: 7 - 45 dagen na orderbevestiging, afhankelijk van de bestelhoeveelheid en aanpassingsvereisten.
- Documentatie: Inclusief handelsfactuur, paklijst, certificaat van oorsprong, materiaaltestrapport (MTR) en ISO/CE-certificering.
FAQ (veelgestelde vragen)
Vraag 1: Wat is de maximale hardheid van 440C roestvrijstalen blanke staaf?
A1: Na een optimale warmtebehandeling (afschrikken bij 1010 - 1070°C en temperen bij 100 - 180°C) kan de hardheid 58 - 60 HRC bereiken, waardoor het een van de hardste roestvrij staalsoorten is die verkrijgbaar zijn.
Vraag 2: Is 440C geschikt voor maritieme omgevingen?
A2: 440C biedt matige corrosieweerstand en is geschikt voor milde maritieme omgevingen (bijv. kustlucht). Het wordt echter niet aanbevolen voor langdurige onderdompeling in zout water; overweeg voor dergelijke toepassingen austenitische kwaliteiten zoals 316 of duplex roestvast staal.
Vraag 3: Kan 440C worden gelast?
A3: Het lassen van 440C is een uitdaging vanwege het hoge koolstofgehalte, waardoor het risico op scheuren toeneemt. Voorverwarmen (649 - 816°C) en warmtebehandeling na het lassen zijn vereist om broosheid te minimaliseren. Voor kritische toepassingen wordt lassen over het algemeen niet aanbevolen; mechanische bevestiging heeft de voorkeur.
Vraag 4: Wat is het verschil tussen 440C en 440F?
A4: 440F is een vrij verspanende variant van 440C met een hoger zwavelgehalte (≥ 0,15%). Het biedt verbeterde bewerkbaarheid voor automatische draaibankbewerking, maar heeft een iets lagere corrosieweerstand en hardheid vergeleken met 440C.
Vraag 5: Welke toleranties zijn beschikbaar voor de 440C heldere staaf?
A5: Standaardtoleranties zijn ± 0,5 mm voor diameters 4 - 400 mm, ± 1,0 mm voor 400 - 500 mm en ± 2,0 mm voor grotere maten. Aangepaste toleranties kunnen op verzoek worden geleverd om aan specifieke precisie-eisen te voldoen.
Vraag 6: Hoe moet de 440C-heldere staaf worden bewaard?
A6: Opslaan in een droge, goed geventileerde ruimte, uit de buurt van vocht en bijtende stoffen. Houd de originele verpakking intact tot gebruik en vermijd het stapelen van zware voorwerpen op de staven om vervorming te voorkomen. Voor langdurige opslag dient u roestwerende olie aan te brengen of het product vacuüm te verzegelen.
Vraag 7: Welke certificeringen zijn beschikbaar voor de 440C-lichtbalk?
A7: Onze producten voldoen aan de ISO 9001-, ASTM-, AISI-, DIN- en JIS-normen. Bij elke zending worden materiaaltestrapporten (MTR's) meegeleverd, inclusief chemische samenstelling, mechanische eigenschappen en warmtebehandelingsgegevens. Aanvullende certificeringen (bijv. CE, FDA voor medische toepassingen) kunnen op verzoek worden geregeld.
Vraag 8: Kan 440C worden gebruikt bij hoge temperaturen?
A8: Ja, 440C behoudt een goede hardheid en stabiliteit bij temperaturen tot 600°C. Het is geschikt voor toepassingen bij hoge temperaturen, zoals corrosiebestendige lagers en industriële ovens. Bij temperaturen boven de 600°C kun je hittebestendige legeringen als Inconel overwegen.
Geadviseerde Producten

