All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant ss angle bar ] match 186 Products.
SS 430 Polished Stainless Steel Strip with 1219mm Width and Corrosion Resistance
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Thickness 2mm-10mm Hot Rolled Polished Surface Stainless Steel Flat Bar SS Flat Bar
| Thickness: | 2mm, 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10mm |
|---|---|
| Width: | 10-600mm |
| Length: | 2m-6m Or Custom |
304L Cold Rolled Stainless Steel Sheet Corrosion Resistant for Water Heater Inox Sheet
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled ASTM A276 316L Stainless Steel Round Bar 145-150mm Dia 6000mm Long
| Diameter: | 145-150mm |
|---|---|
| Length: | 6000mm |
| Grade: | 316L / 1.4404 / AISI316L |
Hot Rolled Grade 316L Stainless Steel Round Bar with Diameter 8-120mm
| Model Number: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Forged 316L Stainless Steel Round Bar with Diameter 140-300mm for Custom Cutting
| Material Grade: | 316L / 1.4404 / AISI316L |
|---|---|
| Diameter Range: | 8 - 300mm |
| Length: | 6m/pcs Or Custom |
316L Grade Cold Rolled Stainless Steel Round Bar with Bright Surface for Chemical Industrial Applications
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
EN 10204-3.1 Certified 316L Stainless Steel Round Bar Cold Rolled with Bright Surface
| Material Grade: | 316L / 1.4404 / AISI316L |
|---|---|
| Standard: | ASTM A276/276M |
| Diameter Range: | 8 - 300mm |
Hot Rolled 316L Stainless Steel Round Bar Black Finished with OD 12mm - 250mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled Bright Polished 316L Stainless Steel Round Bar for Corrosion Resistance
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |

