All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Duplex S32750 Stainless Steel Plate 2507 SS Plate ASTM A240 0.6 - 40.0mm Hot Rolled NO.1 2B Finishing
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2507/s32750 |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |
Super Duplex CD4MCu Stainless Steel Hot Rolled 6.0 - 40.0mm 0Cr26Ni5Mo2Cu3 Stainless Steel
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | CD4MCU |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |
Waterjet Cutting Stainless Steel Plate Grade 304 316L 321 317L 310S Without Burr
| Products: | Stainless Steel Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 202 218 304 310S 310H 316L 317L 409L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
SA240 317L Stainless Steel Plate Cold Rolled & Hot Rolled UNS S31703 in 1500mm Width
| Products: | Stainless Steel Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 202 218 304 310S 310H 316L 317L 409L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
ASTM A240 Grade 317L Stainless Steel Plate & Sheet Hot Rolled NO.1 Surface 3.0 - 16.0mm Thickness
| Products: | Stainless Steel Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 202 218 304 310S 310H 316L 317L 409L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Hot Rolled 410 420 430 Stainless Steel Plate Thickness 3.0 - 12.0mm SS Plate 400 Series Stainless Steel
| Products: | Stainless Steel Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 202 218 304 310S 310H 316L 317L 409L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
EN 1.4529 Stainless Steel Plate UNS N08926 Alloy Sheet Thickness 0.6 - 16.0mm from BAOSTEEL
| Products: | Stainless Steel Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 202 218 304 310S 310H 316L 317L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
UNS N08925 Stainless Steel Plate Alloy 925 Stainless Steel Thickness 3.0 - 30.0mm Alloy 925
| Products: | Stainless Steel Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 202 218 304 310S 310H 316L 317L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Nitronic 60 Stainless Steel Plate UNS S21800 Alloy SS Plate Thickness 0.6 - 30.0mm
| Products: | Stainless Steel Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 202 218 304 310S 310H 316L 317L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
AISI317L Stainless Steel Plate / SA240 UNS S31703 Stainless Steel Application for Desulfurizing Tower
| Products: | Stainless Steel Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 304 310S 310H 316L 317L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |

